Lord of the Rings: Gollum hakkında neler biliyoruz?

0

Lord of the Rings: Gollum, daha önce kitaplardan ve romanlardan bildiğiniz korkunç yaratığa karşı farklı, belki de daha olumlu ve empatik duygular hissetmenizi sağlayacak…

Mart 2019’da duyurulan Lord of the Rings: Gollum, ünlü bir Alman stüdyosu olan Daedalic Entertainment’ın Aksiyon-Macera türündeki oyunu. Stüdyonun Shadow Tactics: Blades of the Shogun ve 2018’de yayınladıkları State of Mind da dahil olmak üzere son zamanlarda yayınladıkları bazı oyunları da duymuş olabilirsiniz. Daedalic, bu proje üzerinde çalışmak için Middle-Earth Enterprises ile bir anlaşma imzaladı, bu da oyunun filmlerden değil kitaplardan uyarlanacağı anlamına geliyor.

Oyun 2021 yılı için PC ve “ilgili tüm konsollar” için onaylandı. Ayrıca yeni nesil bir oyun olarak onaylanan Lord of the Rings: Gollum’un, Xbox Series X ve PlayStation 5’e de geleceğini de söyleyebiliriz.

İlk görselleri kısa süre önce yayınlanan (üstte) oyun, daha önce kitaplardan ve romanlardan bildiğiniz korkunç yaratığa karşı farklı, belki de daha olumlu ve empatik duygular hissetmenizi sağlamaya çalışacak.

Gollum, bilindiği üzere oldukça trajik bir karakter. Bu nedenle hikaye anlatımı konusunda çok başarılı olan bu stüdyo için bu trajediyi işlemek oldukça zevkli olacak. Oyuncular açısından konuşmak gerekirse de bizleri muhtemelen çok iyi bir hikâye anlatımı ve deneyim bekliyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın