Logitech G502 HERO K/DA İnceleme

0

Logitech uzun yıllardır oyuncular üzerinde ar-ge çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Daha iyi ekipmanlar, daha performanslı ürünler ve daha şık, vizyoner olmak adına hem kendini yeniliyor hem de farklı markalarla iş birliği yapıyor. Bu bağlamda inceleme konuğumuz olan Logitech G G502 HERO K/DA oyuncu mouseu de League of Legends ve Logitech G ortaklığı sayesinde, K/DA evrenine ait özel bir donanım koleksiyonunun bir parçası olarak ortaya çıkmış.

Uzun yıllardır hayatımızda olan ailenin son ferdi Logitech G G502 HERO K/DA ürününe yakından bakalım.

Logitech G G502 HERO K/DA, G502 oyun faresinin en havalı versiyonu diyebiliriz. HERO 25K oyun sensörü ve performans için tasarlanmış yapısı ile karşımıza çıkıyor. İlham kaynağı olarak League of Legends şampiyonu Evelynn’i almışlar. Gövde olarak G502’nin çizgisini koruyan ürün, aslını kaybetmeden makyajını güncelleyerek ikonik ve koleksiyoner bir birleşim sunuyor. Siyah taban üzerine Logitech G mavisi ve beyaz parçalardan oluşan mouse, K/DA logosu ve çizgileri ile birlikte bir bütünlük kazanmış. Sağ ele özel olarak tasarlanan bu seri, mouse tabanının yüzeye geniş bir alanda yayılarak en iyi denge pozisyonu ile maksimum performans almanızı sağlayacak bir dinamizm ile üretilmiş.

25.600 DPI’a kadar çıkabilen sensör ile 1 MS bildirim hızı ve sadece 121 gramlık bir mouse ağırlığına sahip. Ayrıca yanında gelen ekstra ağırlıklar ile eğer mouse elinize hafif geliyorsa istediğiniz ağırlığa doğru artırmanız mümkün. Toplamda 18 gramlık bir artış sağlanabiliyor. 2.1 metrelik oldukça uzun bir kablo ile gelen Logitech G502 HERO K/DA, LIGHTSYNC RGB desteğini de beraberinde sunuyor.

İşlevsellik adına üzerinde tamamen programlanabilen 11 adet düğme bulunuyor. Sağ ve sol mouse tuşları, tekerleğin kendisi (sağa ve sola olmak üzere, sol mouse tuşunun hemen bitişiğindeki 2 ek tuş, sağ el baş parmağınız ile kontrol edebileceğiniz bölgedeki 3 tuş ile birlikte oldukça güçlü bir konumlama mevcut. Mekanik anahtarlı büyük tuşların uzun ömürlü olmasın ve hassasiyeti ile öne çıkması da sizi güçlü kılıyor. Ele oturacak şekilde dizayn edilen yapısını tamamlaan yan kavrama lastikleri kullanım kolaylığı sunuyor.

G502 HERO K/DA kullanırken sizi en fazla rahat ettirecek 2 tuştan biri anında DPI değişmenize olanak veren, tek tıklama ile 5 DPI arasında geçiş yapabilmenizi sağlayan tuş ile öndeki tekerleğin konumunu kilitleyen tuşlar diyebiliriz. Aksiyonun tam ortasında DPI değiştirmediğinizi fark ettiğinizde hızlıca istediğiniz hıza dönebilmek ve yine mouse tekerleğini kilitlemek ve serbest bırakmak çok kritik konular aslında.

Bütün bu etkileşimleri Logitech G HUB üzerinden kişiselleştirebilme ve detaylandırma şansınız mevcut. Yetenekli ve güçlü Mouseların en belirgin özelliği iyi bir yazılım desteğine sahip olmasıdır. Logitech bu konuda yıllardır ürünleri kadar yazılımını da geliştiren bir aşamada ilerliyor. Özellikle profesyonel oyuncuların feedbackleri ile geliştirmeleri çoğu oyuncu için çağ atlatır cinsten. G HUB ile yapacağınız tüm ayarları yerleşik bellek üzerinde saklayarak istediğiniz yere götürebilmeniz oldukça güzel bir detay.

Uzun süre kullanabileceğiniz, özellikle sağ ele özel tasarlanmış, sağlam bir performans ve dayanıklı bir çizgide ilerleyen, koleksiyonluk bir ürün arıyorsanız, mutlaka göz atmanız gereken bir gaming mouse karşınızda duruyor.

Eğer Logitech G G502 HERO K/DA oyuncu mouseunu beğendiyseniz buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın