LG V30 ne zaman tanıtılacak?

0

LG, geçtiğimiz yıllarda büyük sükse yaratan V serisi modellerinin sonraki halkasının duyurusu için gün sayıyor olabilir. Kore merkezli medya kuruluşu ETNews’e göre LG V30, 1-6 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek teknoloji fuarı IFA 2017 kapsamında görücüye çıkacak. Resmi duyuru ise fuarın başlamasından bir gün önce, 31 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere bu tür önemli cihaz lansmanları, büyük fuarların başlangıç tarihinde önce düzenlenen özel basın gösterimleriyle tanıtılıyor. Dolayısıyla belirtilen tarihler son derece gerçekçi görünüyor. Ayrıca LG, geçtiğimiz yıl ki V20 lansmanını da IFA 2016’dan hemen önce gerçekleştirmişti.

Diğer bir detay ise işletim sistemi tarafında; geçtiğimiz yılın modeli (LG G20), en yeni Google işletim sistemi Android 7.0 Nougat önyüklü olarak sunulmuş ilk akıllı telefondu. LG V30’un da benzer bir şekilde sonraki versiyon Android O ile birlikte gelmesi oldukça muhtemel.

V30’un olası özellikleri arasında 5.7 inçlik OLED ekran, çerçevesiz tasarım ve Snapdragon 835 çipseti öne çıkıyor. Ayrıca son derece merak uyandırıcı bir detay olarak bir klavye yapısında kayabilen ikinci bir ekrana sahip olacağı kaydediliyor.

Son olarak LG V30’un fiyatı hakkında da bazı olasılıklar gündeme gelmiş durumda. Buna göre cihaz, Kore’de 700 dolar civarında bir fiyat etiketiyle sunulabilir.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın