LG ThinQ ile net sıfır hedefine uygun bir yaşam mümkün

0

Dünya Saati, uzun zamandır eko-yaşama dönmeyi, doğayla daha yakın olmayı planlayanlar için bir aracı görevi üstlenebilir. Akıllı ev teknolojileri de, bu sürdürülebilir yolculuğu çok daha kolay hale getirerek elektrik ve su tüketiminden tasarruf edilmesine ve evlerin enerji ayak izinin küçültülmesine yardımcı olacaktır.

Enerji tasarrufunun ötesine geçen LG’nin akıllı ev platformu LG ThinQ, kullanıcıları daha yeşil bir yola sokmak için çeşitli yeni çevre dostu özellikler sunuyor. LG’nin akıllı teknolojileri net sıfır yaşam tarzına ulaşılmasına şöyle yardımcı oluyor:

LG ThinQ uygulamasının kullanıcıların ev aletlerinin enerji verimliliğini zahmetsizce optimize etmesine olanak tanıyan akıllı özellikleri sayesinde evde enerji tasarrufu yapmak çok daha kolay hale geliyor. Uygulama, kullanım alışkanlıklarını bile dikkate alarak enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı oluyor. Örneğin, buzdolabının kapısını açıp kapatma olasılığının daha düşük olduğu gece saatlerinde buzdolabının güç tüketimini en düşük seviyeye ayarlayabiliyor.

Uzaktan izleme ve kontrol özellikleri de gereksiz elektrik kullanımının azaltılmasına yardımcı oluyor. Örneğin, kullanıcı ön kapıyı kilitledi ve bir tatil için yola çıktı, ancak cihazlardan birini kapatmayı unuttu. LG ThinQ uygulaması varsa hiç sorun değil. Kullanıcılar uygulama üzerinden tüm cihazlarınızın durumunu kontrol edebiliyor, ardından nerede olurlarsa olsunlar diledikleri cihazı uzaktan kapatabiliyorlar.

Günlük Hayat Akışında Dünyayı Korumak

Evde enerji kullanımını azaltmanın yanı sıra, günlük yaşamda çevre için başka neler yapılabilir? LG ThinQ uygulaması bunun için, gıda son kullanma tarihi uyarısı gibi özelliklerle iyi düşünülmüş çözümler sunuyor. Kullanıcılara, buzdolabında saklanan taze yiyeceklerin süresinin dolmak üzere olduğunu bildiren bu yararlı uyarılar, yiyeceklerin boşa gitme olasılığını önemli ölçüde azaltıyor – bu da sürdürülebilir yaşamın yanı sıra, evdeki market harcamalarını kontrol altına almak adına önemli bir katkı sağlıyor. Bu özelliği kullanmak için yapılması gereken tek şey ise, her bir gıda maddesini buzdolabına koyarken son kullanma tarihini kaydetmek. Bu işlemin ardından, son kullanma tarihi yakın olan bir malzeme henüz kullanılmadıysa, uygulama kullanıcının akıllı telefonuna bildirim gönderiyor.

Cevap bırakın