LG G6 tanıtım videosu yayınlandı

0

Ekran_Resmi_2017-02-19_10_23_33

Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG, 26 Şubat 2017 tarihinde İspanya’nın Barselona şehrinde Mobile World Congress adlı etkinlik kapsamında gerçekleştireceği etkinlikte yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen LG G6, kuşkusuz yılın öne çıkan mobil cihazları arasında yer alma iddiasına sahip olacak. Birçok yenilikle birlikte gelmesi beklenen Android işletim sistemli cihaza dair bazı detayların verildiği resmi bir tanıtım videosu ise şimdiden yayınlandı.

UX 6.0’daki yenilikler gözler önünde

Videoda kullanıcı arayüzü UX 6.0’a dair detaylar gözler önüne serilirken bazı tasarımsal ipuçları da paylaşıldı. Haberin devamında izleyebileceğiniz videoda cihazın 18:9 görüntü oranına sahip 5.7 inçlik QHD+ ekranı dikkat çekiyor.

İnce bir profille geleceği anlaşılan LG G6’da buton konumlandırmaları gibi ayrıntılar da yayınlanan videonun kilit noktaları arasında. Elbette ağırlık arayüz ve ekranın kullanımı konusunda…

Uygulamaların yan yana konumlandırılan iki pencerede çalıştırılabileceği kaydediliyor. Böylelikle multi-fonksiyonel bir kullanımın önü açılıyor.

Arka plan, kilit ekran, takvim görünümü gibi unsurların, G6 ekranında nasıl görüneceğine dair görsel bilginin de sıralandığı video, sosyal medya kullanımında da bazı kullanım kolaylıklarının söz konusu olacağına işaret ediyor. GIF formatlı görüntülerin de aralarında yer alacağı bir dizi multimedya modu da yine LG’nin yakında tanıtılacak akıllı telefonunda öne çıkan ayrıntılar arasında yer alacak.

Cevap bırakın