Lenovo’dan iki yeni akıllı saat

0

K5 Pro ve K5 modellerini tanıtan Lenovo, iki de akıllı saat lanse etti. İşte detaylar…

Giyilebilir teknolojiler, son dönemde bir hayli gündemde. Apple’ın, Samsung’un iddialı modelleri derken Lenovo’dan da ‘iki model birden’ geldi! Lenovo K5 ve Lenovo K5 Pro modelleri ile birlikte tanıtılan akıllı saatler, iddialı özellikleriyle dikkat çekti.

Lenovo Watch S modeli, su altı basıncına dayanıklı tasarım, egzersiz ve uyku takibi, kadranı üzerinden günlük aktivitelerin detaylı olarak görülebilmesi gibi ‘harekete dönük’ özellikler sunuyor. Siyah ve kırmızı renklerle sunulacağı kaydedilen akıllı saatin 30 Ekim’den itibaren belirlenen pilot ülkelerde satışa çıkacağı bildiriliyor.

Çocuklar unutulmadı…

Temelde ‘klasik’ görünüm ve bazı aktivite özelliklerinin ilginç bir füzyonu maiyetindeki Lenovo Watch S’in yanı sıra çocuklara yönelik Lenovo Watch C de ilgi çekti. Lenovo Watch C (üstte), çocuklar için ağırlıklı olarak ebeveynlerinin nerede olduklarını görebilmeleri ve kendilerine gerekli durumlarda tek tuşla, ‘acil durum bildirimi’ yapılabilmesi için geliştirildi. Eğlenceli bir tasarımla gelen akıllı saat, canlı renkleri ile çocukların ilgisini çekmeye hazır görünüyor.

Hareketli çocuklar için özellikle yaz aylarında önem taşıyan bir özellik olarak suya dayanıklı olan akıllı saatte 1.3 inlik dokunmatik AMOLED ekran, GPS, ‘SOS bildirim tuşu’ ve ekonomik fiyat etiketi diğer öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Söz konusu modelin 22 Ekim’de ilk olarak Çin’de satışa sunulacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın