Leica’dan 3.995 dolarlık giriş seviyesi fotoğraf makinesi

0

Alman teknoloji markası Leica, giriş seviyesi fotoğraf makinesi M-E’nin tanıtımını yaptı. Yeni giriş seviyesi fotoğraf makinesinin fiyatı ise dudak uçuklatıyor: 3.995 dolar. İşte detaylar…

Alman fotoğraf teknolojileri markası Leica, fotoğraf makineleri ile son zamanlarda adından çok fazla söz ettiriyor. Bunun yanında her geçen gün farklı bir model ile karşımıza çıkan marka, şimdi de giriş seviye olan Leica M-E modeli ile gündeme gelmiş durumda. Çünkü Lecia’nın giriş seviyesi fotoğraf makinesi 3.995 dolar fiyatında.

Kompakt telemetre tasarım içeren model aynı zamanda 24 megapiksel tam kare CMOS sensörü ile geliyor. Yüksek fiyat etiketi ile dikkat çeken model, markanın bünyesinde yer alan diğer modellere göre uygun bir fiyata sahip olsa da 3.995 doların da oldukça yüksek olduğu düşünülüyor.

Leica M-E bir saniyede fotoğraf çekmek için hazır hale geliyor

M-E saniyede üç kare fotoğraf çekebiliyor, ayrıca 2GB’lık bir hafızaya sahip. Bunların yanında modelde 1080p video kayıt özelliği yer alıyor, ancak günümüzde pek çok akıllı telefon modelinin 4K video kayıt yaptığı düşünüldüğünde bu durumun düşündürücü olduğunu belirtmek mümkün.

Leica M-E modeli 3 inç boyutunda bir TFT ekranı bulunduruyor ve bu ekran çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Model sadece bir saniyede fotoğraf çekmek için hazır hale geliyor ve bu şekilde kullanıcıların çok fazla beklemesine gerek kalmıyor.

Cevap bırakın