Leica Q-P ile tanışın

0

Leica’nın yeni modeli Q-P, sofistike tasarımı ve ilginç özellikleri ile dikkat çekiyor.

Lecia yeni fotoğraf makinesi Leica Q-P modelini fotoğraf severlerle buluşturdu. Yeni bir tasarım ve ince çizgilerle oluşturulan model, bir önceki versiyonu Leica Q’dan farklı özelliklere sahip.

Herkesin bildiği gibi Leica Q ön kısmında markanın kendi logosunu barındırıyordu. Ancak yeni model tasarımında Leica logosuna yer verilmemiş. Ayrıca yeni tasarımda birtakım farklılıklar göze çarpıyor. Yeni modelde bulunan deklanşör ve güç seçenekleri diğer versiyonları olan Leica M-10 ve Leica CL modellerinde bulunanlara oldukça benziyor. Bunların yanı sıra Leica Q-P, 28 mm F/1.7 lensin yanında 24 megapiksellik tam kare sensör içeriyor. Üzerinde yer alan 28 mm F/1.7 lens fotoğraf makinesiyle düşük ışıklı ortamlarda daha net sonuçlar alınmasına olanak tanıyor. Ayrıca modelin dijital vizörü 3.7 megapiksel çözünürlükte.

3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan modelin ekranı tamamen dokunmatik. Lecia Q-P’de karşımıza çıkan başka bir detay ise modelin işlemcisinin Lecia Maestro II olması. Ayrıca Wi-Fi bağlantısı bulunan model, sahip olduğu bu özellik sayesinde çekilen fotoğrafları mobil cihazlara kolaylıkla aktarabiliyor. Leci video kaydetme özelliği de teoride oldukça etkili; saniyede 60 kare Full HD video kaydı yapmak mümkün.

Şu an yurt dışında tedarik süreçlerine başlanmış durumdaki model, 4995 dolardan satışa sunuluyor. Ülkemizde satışa çıkacağı tarih konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın