Kısmen güneş enerjili Garmin Fenix ​​6X Pro Solar tanıtıldı

0

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar’ın pil ömrünün 21 gün olduğu, ancak bu süreye güneş enerjisi ile 3 gün genel kullanım veya 6 saatlik ek aktif GPS süresi eklenebileceği kaydediliyor.

Akıllı saat ekosisteminin öne çıkan üreticileri arasında konumlanan Garmin, özellikle outdoor segmentine yönelik ciddi bir inovasyon unsuru anlanı da taşıyan Fenix ​​6X Pro Solar modelini lanse etti. Akıllı saat, Garmin’in güneş enerjisi ile çalışan ilk modeli olma özelliği taşıyor.

 Akıllı saatin pil ömrünün 21 gün olduğu, ancak bu süreye güneş enerjisi ile 3 gün genel kullanım veya 6 saatlik ek aktif GPS süresi eklenebileceği kaydediliyor. Güneş enerjisi pilinin ekranın üzerinde 1.4 inçlik şeffaf bir plaka halinde geldiği belirtiliyor. 280 x 280 piksel çözünürlüğe sahip ekranın üzerinde güneş ışığı altında fark edilebilen bir katman halinde sunulan özellik, bu sayede hem görüntüleme hem de pil teknolojisini aynı eksende buluşturuyor.

Diğer yandan Garmin Fenix ​​6X Pro Solar, navigasyon özelliğine ek olarak çeşitli topografik ve kayak haritaları önyüklü halde geliyor. Yeni PacePro özelliği, koşu süresince dereceli şekilde rehberlik sunuyor. Bu sportif özelliğe bir tür ‘önyüklü koç’ da denilebilir.

10 metre derinliğe kadar su altı basıncına dayanıklı saat, Spotify, Deezer gibi platformlardaki müziklerle doldurabileceğiniz ve Bluetooth kulaklıklarınızı dinleyebileceğiniz müzikler ile daha fazla veri için 32 GB’lık bir saklama alanı da sunuyor.

GPS, GLONASS ve Galileo özelliklerine ek olarak yükseklik verileri altimetre, hava durumu için barometre ile son olarak ClimbPro adlı tırmanış planlayıcı da akıllı saatin çarpıcı özellikleri arasında bulunuyor.

 

Cevap bırakın