Kilo verirken çok işinize yarayacak 5 baskül

0

Kilo verme yolculuğunda kontrolün gücüne inanlar 🙋‍♀️ kilo verirken çok işinize yarayacak 5 baskül ile hedefinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Kilo vermenin yolu güçlü bir irade ve düzenli kilo kontrolünden geçer

Kilo almaya veya vermeye çalışıyorsanız kilo takibini düzenli yapmanız değerlidir. Kilonuzdaki değişimi gözlemlemek ve hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için dijital veya akıllı basküllerden yardım alabilirsiniz.

Önereceğim baskülleri sadece kilonuzu ölçmek için değil, vücut kitle indeksi, yağ-kas ve kemik ağırlığı, metabolizma yaşı gibi değerli verileri elde etmek için de kullanabilirsiniz.

 

Dijital baskül nasıl kullanılır?

Dijital tartı veya dijital baskülleri düz bir zeminde kullanmanız önemlidir. Sabahları aç karnına ve kıyafetsiz şekilde tartılmanız ise vücudunuzun kütlesiyle ilgili en doğru veriye ulaşmanızı mümkün kılar. Baskülünüzün doğru tartıp tartmadığını öğrenmek için ağırlığından emin olduğunuz paketli bir ürünü baskülünüze koyarak test edebilirsiniz.

Dijital basküller biyoelektrik impedans analizi adı verilen bir teknoloji ile çalışır. Basküller vücuttaki su, yağ, kas, kemik ağırlığı gibi ölçümleri yapabilmek için fark edilemeyecek miktarda bir elektrik akımını bir ayağınıza verir ve bu akım vücudunuzda dolaştıktan sonra diğer ayağınızdan geri alınır ve ortaya çıkan direnç ölçüm ekranına yansır.

 

Kilo verirken çok işinize yarayacak 5 baskül

Kilo vermek sadece belirli gıdaları kesmek ve düzenli beslenmekten ibaret değildir. İstikrarlı bir şekilde hareket etmek, kontrollerinizde bir düzen tutturmak uzun vadede her zaman işe yarar. Kilo verme yolculuğunuzda size rehberlik edecek beş baskül önerisini aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

HUAWEI Scale 3 Tartı

Hefei Fizik Bilimleri Enstitüsü, Çin Bilimler Akademisi ve HUAWEI tarafından ortaklaşa geliştirilen bir vücut kompozisyonu modeli olan HUAWEI TruFitTM kullanılan baskülde her ölçüm bilimsel olarak yönlendiriliyor. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden detaylı vücut analizi sunan baskül, 10’un üzerinde vücut gösterge sonucu üretebiliyor.

Vücut ağırlığı, protein, kemik mineral içeriği, iskelet kası kütlesi, vücut yağ oranı, iç organlardaki yağ seviyesi, BMI, vücut su yüzdesi ve nabız gibi ölçümleri sunan dijital baskül, ileride daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz için yönlendirme ve rehberlik de yapıyor. Huawei Sağlık uygulaması ile antrenman efektleri ve egzersiz modları da seçebileceğiniz baskülde 150 gram ile 150 kilogram aralığında sonuç almak mümkün.

 

 

Fakir Herkules Dijital Baskül

Yüksek hassasiyetli sensör sistemi ile kullanıma sunulan Fakir Herkules dijital baskül, vücut verilerinizi periyodik olarak takip etme imkânı sunuyor. En fazla 150 kg’lık taşıma kapasitesine sahip olan baskülde otomatik açma ve kapama sistemi bulunuyor. 12 farklı kişinin vücut bilgilerini hafızasına kaydedebilen baskülde, günlük bireysel kalori ihtiyacını belirtme özelliği de yer alıyor. Vücudunuzdaki yağ, kas, kemik ve su oranlarına ölçebileceğiniz baskül, LCD ekranı ve cam tabanı ile hem şık hem de kullanışlı.

 

 

MEDISANA Vücut Analizli Banyo Baskülü

Darbeye dayanıklı temperli cam malzeme kullanılan vücut analizli banyo baskülünde, ekstra hassas ölçümü mümkün kılan dört sensör farklı sensör bulunuyor. 100 gram’a kadar hassas ölçüm yapabilen baskülde, kişisel kalori hesabınızı yapabileceğiniz, bas-çalıştır ve otomatik kapanma özelliklerine yer verilmiş. Güçlü dijital motoru sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunan baskül, aynı anda 12 kişinin vücut ölçülerini hafızasına kaydedebiliyor.

 

 

TEFAL Premiss Cam Banyo Tartısı

Rahat, cam platformlu ince tasarıma sahip bu tartı, ayağı büyük olanların bile tartılabileceği 6,9 cm x 3,2 cm geniş LCD ekran ile sunuluyor. En fazla 150 kg’lık taşıma kapasitesine sahip olan baskülde, otomatik açma ve kapama sistemi bulunuyor. 100 gram’a kadar hassas ölçüm yapabilen tartı, konforlu sertleştirilmiş cam malzemesi ile kolayca temizlenebilen evladiyelik bir ürün olarak öne çıkıyor.

 

 

ARZUM AR5034 Colorfit Çevre Dostu Cam Banyo Baskülü

Çalışmak için enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, pilsiz kullanılan baskül, üzerinde konumlanan buton sayesinde (çalıştırmak için üzerine bir kere basmanız yetiyor) kendi enerjisini kendi üretiyor. 100 gram’a kadar hassas ölçüm yapabilen baskülün, en fazla 150 kg’lık taşıma kapasitesi bulunuyor. LCD dijital ekranı ile şık ve rahat görüntüleme imkânı sunan baskülün yüzeyinde dayanıklı cam kullanılmış.

 

 

Teknolojinin desteği ile egzersiz yapmak için spor salonlarına gitmeye gerek yok!

Aşağıda bulabileceğiniz “Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar“, kilo vermek ve forma girmek isteyenlerin veya kas geliştirerek güçlenmeyi hedefleyenlerin imdadına yetişiyor.

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

 

 

Cevap bırakın