Katlanabilir ekranlı iPhone hakkında yeni bilgiler

0

Teknoloji devleri tarafından katlanabilir ekranlı telefonlar geçen yıla damga vurdu. Halen istenen sayıda ve talepte olmayan bu telefonlar için 2021 yılında daha fazla alternatif göreceğimiz açık. Apple tarafında ise 2019 yılından beri gündemde olan katlanabilir ekranlı iPhone için önemli bir gelişme yok. Resmi bir gelişme olmasa da şirketin ‘iki farklı versiyon’ üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Katlanabilir ekranlı iPhone için dayanıklılık testi yapılıyor

2019 yılında Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bloomberg’e verdiği bir röportajda katlanabilir telefon konusundaki fikirlerini dile getirmişti. Apple’ın söz konusu katlanabilir ekranlı telefon geliştirme noktasında gerekli çalışmaları yapmak için geç kaldığını ve hazırlığının olmadığını dile getirmesi teknoloji tutkunlarının beklentilerini düşürmüştü. 2020 yılının son günlerinde ise katlanabilir ekranlı iPhone çalışmaları hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmıştı.

Katlanabilir ekranlı iPhone

Apple iki farklı katlanabilir cihaz tasarımı üzerine yoğunlaşmış durumda. Yapılan testler sonucunda ise hangi tasarımla yola devam edeceğine karar verecek olan Apple’ın iPhone’lar için dayanıklılık testi sürecinin içinde yer aldığı bildiriliyor. Katlanabilir ekranlı iPhone’un ya Galaxy Z Flip gibi dikey yapıda olması ya da Microsoft’un Surface Duo telefonu gibi yana doğru açılan iki ekranlı bir yapıya sahip olması bekleniyor. Cihazlar şu anda prototip aşamasında ve ekran, menteşe gibi dayanıklılık testleri geçildiği takdirde aşamaların daha hızlı atlanacağı düşünülüyor.

Apple’ın beklenen telefonu için kesin bir tarih bulunmamakla birlikte 2022 yılında telefonu görmemiz oldukça yüksek.

Görseller temsilidir.

Cevap bırakın