Katlanabilir ekran mekanizması: TCL DragonHinge #MWC19

0

TCL, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için yeni bir patentli ekran menteşesi tanıttı.

Teknolojinin mobil taraftaki yeni odak noktalarından biri de katlanabilir ekranlar. Bu alanda uçtan uca tasarımlar sunan Samsung, Huawei gibi şirketler var, ancak konuyu farklı çözümler çerevesinde ele alan TCL gibi üreticiler de yok değil.

Halihazırda Alcatel ve BlackBerry için telefon üreten, aynı zamanda TV’leriyle de tanınan TCL, yeni bir patentli ekran menteşesini İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 19 kapsamında görücüye çıkardı.

İlginç prototip, ‘iyi bir telefon istiyorsanız menteşeniz de iyi olmalı’ esasıyla hareket ediyor. Ayrıca şirketin yeni katlanabilir telefonlar üretmesini sağlayacak olan önemli bir hamle olarak yorumlanıyor. Sonraki katlanabilir ekranlı telefon üreticilerinden biri de muhtemelen TCL olacak özetle.

Prototipler geldi…

TCL’in küresel pazarlama müdürü Stefan Streit, piyasaya yeni bir şey getirmek istiyoruz, çünkü katlanabilir ekranlı telefon yapılmasının birçok yolu var, ancak aynı şeyi yapanlardan ayrılmak niyetindeyiz ifadelerini kullandı.

Öte yandan katlanabilir prototipler de tanıtıldı. Menteşe, bir kitap gibi ekranı içe katlamak veya bileğinize sarmak için dışa doğru eğmek gibi şekiller alıyor.

Tasarım konseptlerinde bir TCL kardeş şirketi olan CSOT’un özel esnek AMOLED ekranları kullanıldığı da dikkatlerden kaçmıyor. CSOT, Samsung ve LG ile birlikte dünyanın en büyük panel üreticilerinden biri.

Cevap bırakın