iPhone 13’ün ismi, sızdırılan ambalaj kutusunda görüldü!

0

Apple’ın merakla beklenen iPhone 13 serisi için artık nefesler tutuldu. Uzu süredir yüzlerce sızıntısıyla ortaya çıkan bu telefonlar, şirketin önümüzdeki ay gerçekleştireceği bir etkinlikte lanse edecek.

Tanıtım tarihine artık 1 aydan az bir süre kalırken, iPhone 13 serisine ait son detaylar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

iPhone 13’ün ismi, ambalaj kutusundaki etikette onaylandı

Çin’in mikroblog sitesi Weibo’da sızdırılan bir ambalaj kutusu, üzerindeki etiket ile Apple’ın bir sonraki telefonlarının iPhone 13 olacağını onaylıyor. Daha önceden bunun iPhone 14 olacağı öner sürülürken, bugün ki sızıntıyla bir sonraki iPhone’ların ismi  netlik kazanmış oldu.

Sızdırılan görselin şu an için doğruluk payı yok. Ancak bu sızıntının tanıtım tarihine doğru gündeme gelmesi ve iPhone 12’de de benzer durumun olması ihtimalleri yükseltiyor.

Hatırlarsınız Apple’ın iPhone 12 serisi, yine benzer şekilde tanıtıma üç hafta kala ambalaj kutusuyla ortaya çıkmıştı. Şimdi ise benzer durum, tanıtım tarihine doğru ilerlerken iPhone 13’de ortaya çıkıyor.

Apple, isimlendirme konusunda karamsardı

Apple’ın bu sene isimlendirme konusunda bazı sorunlar yaşadığına dair haberler ortada dolaşıyordu. Bunun yanı sıra kullanıcıların bir kısmı da yeni telefonların iPhone 13 olarak adlandırmasını istemiyordu. Ancak görünüşe bakılırsa firma, iPhone 12’nin devamı olarak iPhone 13 serisini karşımıza çıkaracak. İsimlendirmede bu yıl herhangi bir değişiklik olmayacak.

Teknik özellikler açısından ise iPhone 13 serisi; 120Hz ekran, daha büyük kapasitede pil, A15 yonga seti ve 1 TB’a kadar dahili depolama seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

 

Cevap bırakın