IP Adresinizi Gizleyen En İyi Ücretli VPN Servisleri

0


En İyi Ücretli VPN Servisleri hakkında bilgi vermeden önce VPN’in (Virtual Private Network – Sanal Özel Ağ) ne olduğunu tanımlamak gerekir. VPN, kısaca internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubu olarak tanımlanabilir. VPN, bir ağa bağlanırken bağlantıyı şifreleyerek bağlantının daha güvenli hale gelmesi için de kullanılır. İnternet üzerinden bir siteye VPN kullanarak bağlantı kuruyorsanız bu sizin alıp gönderdiğiniz verilerin şifreli olduğunun bir göstergesidir.

En Başarılı Ücretli VPN Servisleri

VPN servislerini kullanarak erişim engeli konulmuş web sitesi veya IP adreslerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Aşağıda başarılı bulduğum ücretli VPN servileri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

HideMyAss

190’dan fazla ülkede 960’tan fazla sunucu ile hizmet veren firmanın ilk dikkat çeken özelliği kullanıcı kaydı tutması ve otoritenin istemesi durumunda da verileri paylaşması. Bu durum biraz tedirgin edici. O yüzden bu servisi kullanarak yasadışı işlere buluşmamak akıllıca olacaktır. Servis kullanıcılara ortalama bir hız sunuyor. Eğer 36 aylık planı seçip faturayı tek seferde öderseniz aylık 9,99TL gibi çok iyi bir fiyata servis almış oluyorsunuz. Sadece 1 ay kullanım için üyelik bedeli 34,99TL. Firma bir lisans ile aynı anda 5’e kadar bağlantı kurmanıza izin veriyor.

Memnun kalmazsanız yine 30 gün içerisinde para iade talebinde bulunabiliyorsunuz ama firmanın diğer servislerde olmayan 100 sefer bağlantı ve 10 GB kullanımı gibi kısıtları var. Bu değerlere ulaşmışsanız para iadesi yapmıyorlar.

https://www.hidemyass.com/tr-tr/index

ExpressVPN

Orta seviyede bir hız performansı sunan sitede 94 ülkede ve 160 lokasyonda bulunan sunucular kullanılıyor. 12 aylık aboneliklerde aylık üyelik 8,32 dolara gelse de sadece 1 ay abone olmak istediğinizde Aylık 12,95 dolar ödüyorsunuz. Elbette 30 gün şartsız para iade garantisi bulunan site 3 farklı cihazda kullanım hakkı sunuyor.

www.expressvpn.com/

StrongVPN

26 Ülkede 650 sunucuyla hizmet veriyor. Genel olarak bakıldığında ülke sayısı az olmakla birlikte özellikle hızlı bağlantıya ihtiyaç duyanların birinci öncelikli tercih edebileceği iyi bir hız performansı sunuyor. Servisin bir diğer avantajı da aynı anda 12 farklı cihazda kullanabilmesi. Eğer servise üye olduktan sonra bir problem yaşarsanız 30 gün içerisinde para iade talebinde bulunabiliyorsunuz.

Eğer servise sadece 1 ay abone olursanız fiyatı 10 dolar. 12 aylık aboneliklerde ise aylık 5,83 dolar ödüyorsunuz. VPN servisi Amerika merkezli bir firma tarafından veriliyor. 7X24 Müşteri Destek Hizmeti veriliyor.

https://strongvpn.com/

Perfect Privacy

Şu anda sadece 26 farklı ülkedeki sunucularla hizmet veren Perfect Privacy servisinin en dikkat çeken özelliği kişisel veri gizliliğine oldukça önem vermesi ve kayıt tutmuyor olması. Eğer sadece 1 ay abone olacaksanız 12.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bir yıl abone olursanız da bu ücret 9,99 dolara düşüyor.

Firma sadece 7 gün içinde gelen para iade isteklerine para garantisi sunuyor ve bir diğer iyi özelliği de bu hizmeti bir sınırlama olmadan istediğiniz kadar cihazda kullanabiliyorsunuz. Firmanın 1000 Mbps bant genişliğine sahip yüksek performanslı sunucuları ciddi bir avantaj.

https://www.perfect-privacy.com

NordVPN

Gizliliğinizi oldukça ciddiye alan bir VPN servisi olduğu söylenebilir. Panama merkezli bir VPN servisi olduğundan zorunlu kayıt yasası bulunmuyor. Böylece IP adresinizi korur ve ziyaret ettiğiniz web sitelerini ya da indirdiğiniz dosyaları sizden başka hiç kimsenin görememesini sağlar. NordVPN ile aynı anda sadece 6 cihaz ile bağlanma şansına sahipsiniz ve 30 günlük kullanımda para iade garantisi sunuluyor. Eğer firmadan 1 yıllık hizmet alırsanız firma size 2 yıllık aboneliği hediye ediyor.

NordVPN, şu anda 60 ülkede 5739 sunucusu ile hızlı bir VPN deneyimi sunuyor. Aslında sunucu sayısı ne kadar fazla olursa yük de o derece hafifliyor. Bölge sayısındaki çeşitlilik ise size yakın olan bir sunucuyu kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Aylık 2,99 dolara hizmetten yararlanabiliyorsunuz.

https://nordvpn.com/tr/

 

Cevap bırakın