iOS 13 ile Diğer Fotoğraflara Erişim Dönemi Başlıyor

0

Harici depolama alanlarından fotoğraf yükleyememek, önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan iOS 13 sürümü ile tamamen değişecek. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Özellikle iPad Pro kullanıcıları için büyük bir engel haline gelen harici depolama alanlarından fotoğraf yükleyememek, iOS 13 sürümü ile tamamen değişecek ve bunun yanında iPad kameraları daha kullanılabilir bir hale gelecek.

Artık iOS 13 sürümü ile üçüncü parti uygulamalar, harici depolama alanlarında bulunan fotoğraflara direkt olarak ulaşabilecek ve bu fotoğrafları kullanabilecek. 9to5Mac tarafından açıklanan rapora göre eğer iOS 13 sürümü ile böyle bir özellik gelirse kullanıcılar önündeki büyük bir engel de böylelikle kalmış olacak.

Apple, iPad Pro modellerinin bilgisayarın yerine geçmesi için tasarlamıştı, ancak harici bir depolama alanında bulunan resimlere bile ulaşamayan iPad Pro, kullanıcılar için kısıtlı özellikle ön plana çıkarıyordu. Apple bunu fark etmiş olacak ki iOS 13 sürümü ile buna bir son vermeye karar verdi.

Dahası da var…

Diğer yandan Adobe Lightroom CC programların ve Type-C portu sayesinde esnek bir hale gelen iPad Pro’ların hala tüm fotoğrafları iPad kamera dizine atması zorunlu halde. Bu işlem süreci her ne kadar Siri ile otomatik bir hale getirilmiş olsa da gereksiz görünen bu özelliğin iOS 13 sürümü ile ortadan kaldırılacak olması sevindirici.

Cevap bırakın