iOS 12 hangi Apple cihazlarına gelecek?

0

iOS 12 hangi iOS cihazlarında kullanılabilecek? Güncelleme almayacağı beklenen akıllı telefon ve tabletler hangileri? İşte yanıtlar…

Merakla beklenen iOS 12, 4 Haziran 2018 tarihinde ABD’de düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtıldı. İlk etapta geliştiriciler için kararlı olmayan bir beta versiyon halinde kullanımda olacağı kaydedilen iOS 12’nin devam eden süreçle birlikte yeni özelliklerle geliştirilmesi, mevcut hatalarının giderilmesi, en nihayetinde de eylül ayında nihai formuyla sunulması bekleniyor.

Peki iOS 12 hangi iOS cihazlarında kullanılabilecek? Güncelleme almayacağı beklenen akıllı telefon ve tabletler hangileri? İşte bu soruların yanıtları da Apple tarafından resmi olarak verildi.

Buna göre iOS 12, iPhone 5s ve üzeri akıllı telefonlarda; 5. Nesil ve üzeri iPad’lerde, 2. nesil ve üzeri iPad mini’lerde, ayrıca 6. Nesil iPod touch modellerinde kullanılabilecek. Dolayısıyla uyumlu olacağı modeller şöyle sıralanıyor;

iPhone: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s.

iPad: 12.9 inç iPad Pro (birinci ve ikinci nesil), 9.7inç iPad Pro, iPad (beşinci ve altıncı nesil), iPad Air 2, iPad Air, iPad Mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2.

Görüldüğü üzere iPhone 5 artık iOS güncellemesi almıyor. Ayrıca iPad mini ve iPad 4 de güncelleme dışında bırakılıyor.

Cevap bırakın