iOS 10.3.2 yayınlandı

0

Tüketici elektroniği denince akla gelen ilk markalardan biri olan Apple, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için sunduğu işletim sistemi iOS’un en yeni versiyonunu yayınladı. iOS 10.3.2 koduyla yayınlanan işletim sistemi versiyonu, önemli yenilikler ve çeşitli hataların çözümleri ile birlikte dikkate değer bir güncelleme maiyetinde.

28 Mart 2017’den itibaren geliştirici testleri büyük bir özenle devam eden iOS 10.3.2 versiyonu, nihayet son kullanıcı için yayınlandı. Geçtiğimiz hafta birbirini izleyen iki beta versiyonu yayınlanan yazılım, iOS 10.3’teki hataların bir nevi giderildiği bir sürüm şeklinde de özetlenebilir.

iOS 11 öncesinde dikkat çeken bir güncelleme konumundaki iOS 10.3.2, CarPlay için SiriKit komutlarıyla ilgili yaşanan sorunları çözüyor. Ayrıca üçüncü parti VPN uygulamalarında görülen düzgün çalışmama durumunu da ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Performans geliştirmelerine de sahip olduğu kaydediliyor.

iOS 10.3.2 için 32 bit işlemcili cihazlara güncellemenin gelmeyeceği iddiaları da boşa çıktı, söz konusu versiyon 32 bit işlemcili iOS cihazlar için de sunuluyor. Güncelleme yapmak için Ayarlar > Genel >Yazılım Güncelleme yolunun takip edilmesi gerekiyor. Şarj durumunun yüzde 50 üzerinde olmaması halinde güncelleme öncesinde uyarı veriliyor. Apple’ın iOS cihazları hücresel, WiFi bağlantı seçeneklerinin yanı sıra iTunes üzerinden bilgisayara bağlanılarak da güncellenebiliyor.

Cevap bırakın