İnternet güvenliği pazarı yüzde 8 büyüyecek

0

hacker

Milyarlara varan sayılardaki mobil cihaz sayısı, Apple’ın Mac bilgisayarlarından Windows bilgisayarlara birçok markanın ulaştığı toplam bilgiayar satış rakamları derken günümüzde internetin bu noktaya ulaşması pek de şaşırtıcı değil. Her gün artan kullanıcılar. Öte yandan internet güvenliği de bu bağlamda günümüzün en önemli teknoloji başlıkları arasında yer alıyor. Bu noktada birçok yazılım şirketinin çalışmalarına aralıksız devam ettiği de biliniyor. Yürütülen bir araştırmanın sonuçları ise son derece çarpıcı…

Bağımsız araştırma kuruluşu Allied tarafından yapılan “Küresel İnternet Güvenliği” araştırma raporuna göre, küresel internet güvenliği pazarı 2020 yılına kadar yüzde 8,1 oranında artış kaydederek 42,8 milyar dolara ulaşacak. Dünyada internet kullanımının hızla yaygınlaşması ve internet güvenliği konusunun daha da önem kazanmaya başlamasıyla paralel olarak ortaya konulan sonuçlar sürpriz değil.

Dünya genelinde hem bireyler hem de kurumlar kaçınılmaz bir şekilde işlemlerini internet üzerinden yapıyor. İnternet gezintilerinden sosyal ağ kullanımına, finansal işlemlerden kamu alanındaki işlemlere kapsam son derece geniş ölçeklere ulaşmış durumda. Artan tehditlerden korunmak ve yapılan işlemlerin verimliliğinin sağlanması, öncelikler arasında yer alıyor. Bu bağlamda elde edilen bulgular dikkate değer olduğu gibi geleceğe dair internet güvenliği konusunun ne denli önemli olacağına da işaret ediyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın