Instagram’a yeni bir özellik daha

0

Dur durak demeden yeniliklerle güncellenen Instagram’a bu kez de repost özelliği geliyor. İşte sürpriz gelişmeye ilişkin ilk detaylar…

Instagram’da bir paylaşımın kaynağı haricindeki profilden paylaşılabilmesi için üçüncü parti uygulamalar kullanılmaktaydı. Sosyal medya ağındaki önemli bir eksiklik olarak görülen durum, kısa süre içerisinde başka bir uygulamaya gereksinimi ortadan kaldırabilir.

Repost butonu geliyor…

Testlerine başlandığı kaydedilen özellikle Instagram’da bir ‘repost’ butonu yer alacak. Bu sayede kullanıcılar, başkalarının gönderilerinin ilk aşamada Hikayeler’de yer verilebilmesine olanak tanıyacak. Başkalarının içeriklerinin kullanımıyla paylaşım fikri ilginç görünüyor. Ancak ilk etapta Hikayeler’de yer almasının bir geçiş aşaması olabileceği belirtiliyor, iddialara göre yakın zamanda tüm platform içeriklerinde benzer bir kullanım metadolojisi söz konusu olabilir. Bu arada gelişmenin resmi olarak doğrulandığını ve özelliğin bir ‘spekülasyon’ olmadığını da belirtelim.

Testleri sürüyor

Sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde testleri devam eden yeni özelliğin genel kullanıma açılmasının ardından Ayarlar sekmesi üzerinden yapılması gereken bir dizi işlemden sonra kullanılabileceği iddia ediliyor.

Öte yandan Facebook’un sıklıkla güncellediği Instagram’ın adeta yenilik yağmuru altında olduğunu da dikkatlerden kaçmıyor. Sosyal medyanın dev platformu Facebook’ta görülen kullanıcı tabanındaki düşük ivmenin ardından Instagram’ın rakibi maiyetindeki bazı uygulamaların da yükselişe geçmesinin bu durumu ortaya çıkardığı belirtiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

Cevap bırakın