Instagram Direct üzerinden hikaye paylaşılabilecek

0

Instagram, ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Fotoğraf paylaşımı odağındaki kimliğini, video ve ardından da Hikayeler özelliği ile çok daha kapsamlı bir forma ulaştıran Instagram, yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor.

Instagram kullanımının artık olmazları haline dönüşen Hikayeler, sadece profilin üst kısmında görülüp izlenebilen yapısını daha da genişleterek mesajlarla paylaşılabilir hale geliyor. Bu sayede kullanıcıların, Hikayeler kısmını daha fazla kullanması, görüntülenme anlamında da etkinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Instagram, hikayelerin Direct üzerinden paylaşma özelliğini kullanıma sunduğunu duyurarak önemli bir beklentiye yanıt vermiş oldu. Artık insanlar bir hikayeyi, sağ alt köşedeki Direct simgesine tıklayarak arkadaşlarına veya gruplara doğrudan gönderilebiliyor.

Instagram’ın Hikayeler özelliği geçen yıl kullanıma sunulduktan sonra kısa sürede insanların en çok önem verdiği kişiler, ilgi alanları ve markalarla daha yakından bağlantı kurmasını sağlayan bir yer haline geldi. Başkalarının hikayelerinin Direct üzerinden paylaşılmasını sağlayan bu özellikle Instagram önemli anların paylaşılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Orijinal hikaye Instagram’a yüklendikten 24 saat sonra Direct üzerindeki mesajlaşmadan da kayboluyor. Hikayelerinin başkaları tarafından Direct’te paylaşılmasını istemeyen insanlar hikaye ayarlarından bu seçeneği kapatabiliyor. Ayrıca hesabı gizli olanlar için Direct üzerinden paylaşılan hikayeler, diğer paylaşımlarda olduğu gibi yalnızca takipçileri tarafından görüntülenebiliyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın