Instagram anketlerine rengarenk emojiler geldi

0

Instagram Hikayeler özelliği, sosyal medya ağının son güncellemesi ile bir dizi ‘renkli’ yeni özelliğe daha merhaba dedi. İşte detaylar…

Instagram, kullanıcıları arasındaki etkileşimi artırmaya yönelik özellikler sunmaya devam ediyor. Popüler sosyal medya ağında güncellenen en son versiyon, hikayelere yeni anket özelliği olarak kaydırılabilir renkli emojiler ekliyor.

Daha önce iki seçenek halinde sunulan renksiz anketlerin yerini alan renkli emojiler, hikayelere eklenirken izleyiciler tarafından da kaydırılarak kullanılıyor. Kullanımı keyifli bir deneyim vaat eden yeni anket emojileri ile puanlama aracı emojinin hangisi olacağı seçilebiliyor, kullanımı ise çıkartmalar bölümünden yeni seçeneğine tıklanılması şeklinde.

Diğer yandan son dönemde birçok yeni özellik kazanan Instagram’daki hikayeler özelliğinin kapsamı da iyiden iyiye gelişmiş oluyor.

Emoji kaydırma çıkartması, Instagram’daki 44. versiyon güncellemesiyle geldi, ayrıca hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir durumda olduğunu belirtelim.

Instagram dünyasına dair haberler bununla sınırlı değil…

50 Cent Instagram hesabını kapattı

Ve bir haber de Instagram hesabını kapatan dünyaca ünlü isim 50 Cent olarak tanınan Curtin James Jackson III’ten. Tartışma yaratan ve tepki çeken bir paylaşımı Instagram tarafından kaldırılan 50 Cent, bunun üzerine hesabını kapattı. Kendi video görüntüsünü paylaşan sanatçı Teairra Mari, gizliliğinin ihlal edildiğini belirterek 50 Cent’i mahkemeye vereceğini de açıkladı.

Sosyal medya dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın