İddia: Spotify müzik dinleme cihazı üretebilir

0

Spotify-Hero-2

Tanınmış müzik dinleme yazılımı Spotify, tüm dünyada yoğun şekilde kullanılıyor. Apple Music gibi güçlü rakiplerine karşın müzik akışı uygulaması denildiğinde akla hala o geliyor. Ancak şirket nezdinde, hedefin daha fazla kullanıcıya ulaşmanın yanında tüketici elektroniği pazarına da dahil olmak üzere yeniden yapılandırıldığına işaret eden bazı detaylar dikkat çekiyor.

50 milyonun üzerinde abonesi bulunan Spotify’ın bu kez yazılım değil donanım geliştirmeyi planladığı ortaya çıktı. Son altı ayda 10 milyona yakın yeni kullanıcı edinen platform, internet üzerinden paylaşılan bir iş ilanına göre donanım tarafında yetenekleri ve deneyimi olan bir ürün yöneticisi arayışı içerisinde. Özetle mevcut ve yeni kullanıcılara yönelik olarak sunulacak Spotify donanımını geliştirecek ekibin başında yer alacak biri arandığı kaydediliyor. Ayrıca Spotify deneyiminin sunulması için üretici ve tedarikçilerle birlikte çalışılacağı, iş ilanında aranılan yöneticinin söz konusu operasyonun yürütülmesinde aktif rol alacağı da vurgulanıyor.

İş ilanıyla gündeme gelen detaylara göre Spotify, giyilebilir teknoloji sahasına göz kırpıyor. Akıllı saatler, akıllı gözlük ya da Amazon Echo gibi daha klasik yapıda aygıtlar sunulabilir. Şirket, iPod benzeri bir ürün da geliştirebilir. Nihai odak nokta ise Spotify’ın dinlenebileceği farklı ürünlerle potansiyel tüketicilerin karşına çıkmak, dolayısıyla şirket adına daha fazla gelir elde etmek.

Kamuoyunun dikkatini çeken gelişmenin flaş haber olarak uluslararası basında yer bulması üzerine Spotify’ın ilanı geri çektiği görüldü. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın