İddia: Sanal gerçeklik 3 milyon kişiye iş imkanı sağlayacak

0

Ekran Resmi 2016-05-18 16.30.45

Sanal gerçeklik konusundaki fikir önderlerinden biri olan Jon “Neverdie” Jacob, 2016’nın ikinci yarısında iyiden iyiye çeşitlerinin tüketici elektroniği arenasında boy göstermesinin beklendiği aygıtların sonuçlarına yönelik tahminlerini paylaştı. Buna göre sanal gerçeklik pazarı, 3 milyon kişi için istihdam imkanı sağlayacak. İş olanaklarının bu alanda son derece açık olduğu şimdiden görülüyor, ancak iddia son derece yüksek bir noktayı temsil ediyor.

Açık pozisyonların doldurulmaya başlanması ve rakamın da 3 milyona ulaşması için Jacob tarafından öngörülen tarih ise 2020. Yani 4 sene içinde dijital dünyada büyük bir iş olanağı durumu var. Sanal gerçeklik ekosistemi için beklenen 20 milyar dolarlık pazar tahminlerinin gerçekçi olduğu otoritelerce dile getiriliyor. Ancak Jacob’un iddiası hakkında tereddütlü bir hava hakim.
manus_mobile_vr

İş imkanı konusundaki bazı detaylar şu şekilde; sanal gerçeklik için içerik oluşturma bu konuda ön planda. Ayrıca teleporter sistemlerinin bakımı vb için de geniş bir alan söz konusu. Elbette teknolojinin gelişimiyle birlikte yeni rollerin de söz konusu olacağı iddia ediliyor. Şu anda VR alanında çalışmalar yürüten 500’e yakın şirket olduğu biliniyor. Öncelikle bu konudaki girişimcilerin sayısının daha da artması gerekli, ek olarak büyük tüketici elektroniği devlerinin de konuya olan ilgilerinin artması kilit noktalar arasında. Örneğin Apple ve bu yönde bazı olasıklar şimdiden gündemde yer bulmaya başladı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın