İddia: Samsung, Apple’a OLED ekran üretecek

0

353945-samsung-galaxy-s5-screen-testing

Mobil teknolojilerde ekranın birçok farklı parametredeki önemi çok büyük, tüketici nezdinde tercih aşamalarında merkezdeki noktalar arasında. Apple, tüketici elektroniği denildiğinde akla gelen ilk markalar arasında ve mobil cihazlarıyla da sektörün en önemli şirketleri arasında.iPhone serisinin ulaştığı satış rakamları bunun göstergesi, öte yandan geleceğe dair planları da –ekran teknolojileri de dahil olmak üzere- merakla bekleniyor. Yeni bir iddia ise iPhone 7 değil ama sonraki modellerden itibaren Apple’ın OLED ekran teknolojisine geçiş yapacağı yönünde ve bu konuya ilişkin bazı gelişmeler de var…

Kore’deki saygın medya platformlarından The Korea Herald’ın haberine göre Samsung, Apple’ın 2017 iPhone planlamasının merkezinde yer alacak ve cihazlar için OLED ekran tedariğini sağlayacak.

Öte yandan Samsung-Apple anlaşmasının detayları da aynı haberde aktarıldı. Buna göre Samsung, Apple için 5.5 inç OLED ekran üretecek, toplam 100 milyon ünitelik tedarik gerçekleştirilecek ve bunun karşılığında da Apple, Koreli şirkete 2 milyar 600 milyon dolar ödeme yapacak.

2017’deki sonuçlar merakla bekleniyor

Özetle dünyanın en önemli ekran paneli üreticilerinden Samsung’un mobil pazardaki en güçlü rakiplerinden Apple’a donanım üreteceği kaydediliyor. Henüz konuya dair resmi bir açıklama söz konusu değil, ancak daha öncesinde de çok sayıda raporda Apple’ın 2017’deki iPhone’larda OLED ekran kullanacağı belirtilmişti. Üretici konusundaki adayların başında Samsung’un olduğu da biliniyordu.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın