İddia: Düşen meteor ölüme neden oldu!

0

meteorGeçtiğimiz günlerde günyüzüne çıkan çok ilginç bir hikaye kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Asya ülkesi Hindistan’da Tamil Nadu adlı kimsenin, ülkenin güney eyaletlerinde bulunan üniversite kampüsünde düşen bir meteor nedeniyle öldüğü iddia edildi. Yerel haber kaynaklarına yansıyan gelişme, gökden büyük bir nesnenin düştüğüne ve sonrasında yaşanan patlamada ölen kişinin yanı sıra üç kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Uluslararası basında da yoğun şekilde yer bulan olay, henüz resmi olarak teyit edilmiş değil. Ancak konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

ABD’den bir ekibin gerçekten bir meteorun düşüp düşmediğini belirlemek için enkaz yerine gideceği de gelen haberler arasında.

Öte yandan söz konusu olay gerçekse, meteorun düşmesi sonucunda ilk kez bir kimsenin hayatını kaybettiği kayıtlara geçecek. Bununla birlikte olay farklı yorumlara da neden olmuş durumda. Bir uzay enkazı hatta UFO’nun düşmüş olabileceği iddiaları da gündeme geldi. İlginç bir hikaye olduğu bir gerçek ve sonuçları da merakla bekleniyor. Bizler de nihai sonucu aktaracağız.

rbth_meteor_2730804b

Chelyabinsk’ye düşen meteordan bir parça.

Daha önce de çeşitli vakalar yaşandı

Geçmişte de meteor düşmesi sonucu çeşitli vakalar günyüzüne çıkmıştı. En son 2013 yılında Rusya’nın Hazar Denizi’nin kuzeybatısındaki Chelyabinsk şehrine 15 Şubat 2013’te büyük bir meteor düşmüş, iki dakika kadar gözlenebilen meteorun patlama sonrası dağıldığına tanıklık edilmiş ve olayda 200’ü çocuk 950 kadar kişi yaralanmıştı. Yaralanmalara daha çok parçalanıp düşen küçük cisimler neden olmuştu.

Cevap bırakın