İddia: Daha büyük ekranlı iPad Pro yolda

0

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni ürün stratejisi hakkında yayınlanan detaylı bir analiz raporunda şirketin iPad Pro modellerinde ilginç bir değişime gideceği iddiasına yer verildi.

Apple açısından bu yılın önemli bir inovasyon ve Ar-Ge süreciyle devam ettiğine şüphe yok. Teknoloji şirketinin birçok birimi, yılın devam eden aylarındaki takvimlerine uygun şekilde yeni iPhone, Apple Watch, Mac bilgisayarlar ve elbette iPad modelleri için çalışmalar yürütüyorlar.

Bu kapsamda belki de en çok merak edilen konuların başında yeni nesil iPad Pro’ların ne gibi farklılıklar sunacağı geliyor. Çıtayı iyiden iyiye yukarıya çeken, Apple Pencil ile bütünleşik ve çok daha güçlü donanımlarla profesyonel kesimin ilgisine yönelik hamlelerde bulunan teknoloji şirketinin 2019’da da iddiası sürdürme yolunda bir dizi geliştirme sunacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni ürün stratejisi hakkında yayınlanan detaylı bir analiz raporunda şirketin iPad Pro modellerinde ilginç bir değişime gideceği iddiasına yer verildi. Apple nezdinde herhangi bir doğrulamanın gelmediği bu iddia, yalanlanmadı da. Zira teknoloji markasının bu tür iddialara karşı açıklama yapmaktan sıklıkla kaçındığı da yakınen biliniyor. Peki söz konusu raporda yenilenecek olan iPad Pro hakkında nelerden söz edildi?

Ekran büyüyebilir…

Öncelikle yeni iPad Pro’nun 9.7 inç olan ekran boyutunun yaklaşık 0.5 inç artırılarak 10.2 inç seviyesine çıkarılacağı ifade edildi. Bu olasılık, cihazın boyut ve ağırlık açısından büyüyebileceğini düşündürse de tahminler ekran çerçevesinin daraltılması yoluyla söz konusu geliştirmenin sunulacağı yönünde. Tıpkı 2018 MacBook Air’de olduğu gibi ekran çerçeveleri küçültülecek, buna karşın boyutta artış olacak. Son olarak iPad Pro’nun 2019 yılı versiyonunun güncel işlemcilerle birlikte geleceği kaydedildi.

 

Cevap bırakın