İddia: 512 GB’lik iPhone gelebilir

0

Apple’ın Eylül ayının ortasına doğru lanse edeceği yeni iPhone modelleri arasında 512 GB depolama alanına sahip bir seçeneğin bulunacağı iddia edildi. İşte detaylar…

Apple, önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceği iPhone lansmanı nedeniyle teknoloji kamuoyunun öne çıkan gündem konularından biri. Şirketin geçtiğimiz yıl lanse ettiği modelleri farklı renkler, boyut alternatifleri ve teknolojilerle birlikte güncellemesi bekleniyor. Bu arada tanıtım öncesinde olası özelliklere dair çok sayıda spekülasyon söz konusu…

iPhone X’a yönelik gündeme gelen çok sayıda spekülasyonun 6.5 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu üzerinde birleştiği görülüyor. Bu yöndeki yeni bilgi ise 512 GB depolama alanına sahip oldukça verimli kullanım senaryolarına açık bir iPhone modelinin sunulacağı noktasında. Son dönemde amiral gemisi olarak tabir edilen birçok modelin 512 GB seçeneği sunduğu hatırlandığında uzak bir olasılık gibi görünmüyor.

Öte yandan 512 GB’lik yeni bir ‘OLED’ ekranlı iPhone’un son derece iddialı bir fiyat etiketine sahip olacağı da aşikar. ABD pazarı için tahminler 2 bin doları bulan fiyat etiketleri şeklinde.

Neden 512 GB’lik iPhone?

Peki kullanıcı açısından neden 512 GB’lik iPhone? Akıllı telefonun 4K video ve seri çekim gibi fotoğraf tercihlerinin hızlı bir şekilde yer kapladığı biliniyor. Yoğun uygulama kullanımıyla birleştiğinde 512 GB seçeneğine yönelik mümkün olabilir. Ayrıca bulut hizmetlerine sıcak bakmayan kullanıcılar için 512 GB depolama alanı ilginç bir çözüm maiyetinde.

Cevap bırakın