Huawei’nin en yeni telefonunun kamerası nasıl olacak?

0

Huawei, akıllı telefon piyasasında son yıllarda adından sıkça bahsettiriyor. Özellikle P serisi ve Mate serisi ile yakaladığı başarı, bu serilerin kamerasının yakaladığı başarıyla da ilişkilendiriliyor. Yakın zamanda çıkacak olan Huawei P40 Pro kamera özellikleri de bu durumdan dolayı oldukça önemli bir yer ediniyor.

Huawei P40 Pro kamera özellikleri

Gelen sızıntılar, Huawei’nin amiral gemisinin kamera başarısı hakkında şimdiden bilgiler veriyor. 5 arka kamera ile gelecek P40 Pro’nun ana kamerası sızıntılara göre 52 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. 1/1,28 inç boyutundaki IMX700 sensörünün düşük ışık performansı da çok konuşulacak. Bu sensör, ışık ihtiyacının fazla olduğu zamanlarda kullandığı teknoloji sayesinde daha net fotoğraflar ortaya çıkarabilecek.

Ana kameranın yanı sıra P40 Pro’da ultra geniş açı, 10x optik zoom özelliğinde periskop telefoto, 3x telefoto ve derinlik algılama görevi için ToF sensöründen oluşan 4 kamerayla birlikte toplamda 5 arka kamera olacak.

Huawei’nin yeni modeli hakkında heyecanlananlara ise güzel haberler var. P40 modelinin karşımıza çıkacağı tarih, 26 Mart günü olacak.

Cevap bırakın