Huawei’nin ‘Bluetooth’ özellikli akıllı gözlüğü ile tanışın

0

Huawei, kısa süre önce gerçekleştirilen Huawei P30 serisi modellerinin lansmanı sırasında sessiz sedasız bir de akıllı gözlük tanıttı. İşte detaylar…

Akıllı gözlük konseptinin uzun yıllardır tüketicilerin karşısına çıktığı aşikar. Google Glass’in üzerinden sular aktığına da şüphe yok, çok daha inovatif ve fütüristik özellikler sunan tüketici elektroniği ürünleri söz konusu. İşte bunlardan en yenisi Huawei imzası taşıyor.

Teknoloji şirketi, kısa süre önce gerçekleştirilen Huawei P30 serisi modellerinin lansmanı sırasında sessiz sedasız bir de akıllı gözlük tanıttı. Kore merkezli Gentle Monster ile yürütülen iş birliği kapsamında geliştirilen akıllı gözlük, istendiğinde optik ya da güneş gözlüğü formunda kullanılabiliyor. Suya dayanıklı tasarımla gelen akıllı gözlüğün temelinde ise yüksek teknoloji yatıyor.

Çift mikrofona sahip olan akıllı gözlük, ‘gözlük üzerinden telefon görüşmesi’ imkanı sağlıyor. Teknolojinin ana faktörü ise elbette Bluetooth. Bir tür Bluetooth kulaklık alternatifi olarak yorumlanabilen deneysel aygıtta rafine ses çıkışına büyük önem verildiği kaydediliyor. Gürültü engelleme özellikli, üstün bir ses kalitesi vaat ediliyor. Ayrıca kablosuz şarj desteğiyle geliyor.

Fiyatı ne olacak?

Henüz fiyatı ve çıkış tarihi açıklanmayan Huawei akıllı gözlük modelinin nihai bir ismi de henüz belirtilmiş değil. Sonuç olarak Huawei, yine beklenmedik bir sürprize imza atarak adından söz ettirmeyi başardı.

Android işletim sistemine sahip iddialı akıllı telefon Huawei P30 incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

İnovasyonun izini sürerek teknolojinin öne çıkan yönlerini aktarmaya devam edeceğiz.
‘Teknoloji Dostunuz’ MediaTrend’i takipte kalınız…

Cevap bırakın