Huawei yeni katlanabilir telefonunu tanıttı

0

Geçtiğimiz yıl ilk katlanabilir telefonunu tanıtan Huawei, bu yıl yeni katlanabilir telefonunu tanıttı. Huawei Mate X modelinin bir üst modeli Huawei Mate Xs, diğer modele göre daha üst düzey özellikler ile karşımıza çıkıyor. İşte Huawei’nin 2. katlanabilir telefonu Huawei Mate Xs özellikleri!

Huawei Mate Xs karşınızda!

Huawei geçtiğimiz yıl tanıttığı ilk katlanabilir telefonu Huawei Mate X’in yeni modelini bugun tanıttı. İlk katlanabilir telefon deneyimini geçtiğimiz yıl yaşayan marka, bu kez karşımıza daha deneyimli ve daha güçlü bir şekilde çıktı.  Huawei, katlanabilir telefonlarından umduğu ilgiyi Huawei Mate Xs modeli ile yaşayabilir.

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu telefon halinde iken 6 inç, tablet halindeyken 8 inç büyüklüğünde bir OLED ekran sunuyor. 8 inç büyüklüğündeki bu ekran 2200×2480 piksel çözünürlüğe sahip. Xs modeli bu çözünürlükle beraber kullanıcılara ekran tarafında 414 ppi değerini sunuyor.

Telefonun işlemci tarafına baktığımızda Kirin 990 modelini görüyoruz. Bu işlemci Huawei’nin en güçlü işlemcisi olarak performans sunarken kullanıcılara 5G desteğini de sunuyor. Bu işlemciye 512 depolama alanı ile beraber 8 GB RAM eşlik ediyor.

Telefonda 3 farklı kamera bulunuyor. Ana kamera 40 megapiksel çözünürlüğünde, geniş açılı kamera 16 megapiksel çözünürlüğünde ve telefoto kamera 8 megapiksel çözünürlüğünde. Telefonun son olarak derinlik algılayıcı olarak işlevsellik kazanan TOF kameraya sahip olduğunu da belirtelim.

Telefon 4500 mAh bataryaya sahip ve 55 Watt gücünde hızlı bir şekilde şarj olabiliyor.

Cevap bırakın