Huawei ve Leica ortaklığı sona eriyor: Yeni partner kim?

0

Akıllı telefon üreticileri, fotoğraf deneyimini iyileştirmek ve daha iyi performans sunmak için sık sık bilinen kamera üreticileriyle ortaklığa gidiyor. Bunu en büyük örnekleri olarak OnePlusHasselblad, NokiaZeiss, ve HuaweiLeica ortaklığını gösterebiliriz.

Bu birliktelikler çoğu zaman yazılım ve donanım anlamında geliştirmeler sağlarken, ortaya muhteşem kareler çıkmasına neden oluyor. Ancak kalıcı olmayan bu ortaklıklar sonsuza kadar sürmüyor. Son gelen bilgiler Leica ve Huawei arasındaki anlaşmanın bittiğini ve deneyimli kamera üreticisinin yeni bir ortaklık aradığını gösteriyor.

Leica, Xiaomi ile görüşüyor

Haber, Huawe‘in merakla beklenen telefonu P50 Pro‘nun çıkışına günler kala geldi. İddiaya göre iki şirketin ortaklığı yeni telefonun çıkışının ardından sona eriyor. Huawei severleri oldukça üzmesi beklenen bu haber, diğer şirketler için bir müjdeye dönüşebilir.

Leica huawei

Geçmişte de benzer sızıntılarla gündeme gelen RODENT950 isimli bir Twitter kullanıcısına göre, Leica çoktan kendisine yeni iş ortakları aramaya başladı. Öne çıkan isimler arasında Xiaomi, Honor ve Sharp gibi isimler geçiyor. Özellikle Xiaomi hayranlarını heyecanlandıran bu durum, hali hazırda var olan Mi Mix 4 dedikodularını güçlendirdi.

Şirketin bir dönem çerçevesiz telefonlarıyla ünlü olan serisini geri döneceği ve çıkan ilk telefonun Leica ortaklığında olacağı konuşuluyordu. Uzak bir ihtimal olarak görülen bu iddialar, bugüne kadar pek de olası durmuyordu. Ancak Huawei işbirliğinin bozulması gerçekleşme ihtimalini hiç olmadığı kadar artırıyor.

Cevap bırakın