Huawei P30 serisinde beklenmeyen değişiklik!

0

Huawei P30 serisi akıllı telefonlar 26 Mart tarihinde Paris’te resmi olarak tanıtılacak. Tanıtım etkinliği yaklaştıkça Huawei P30, P30 Pro ve P30 Lite olmak üzere üç akıllı telefondan oluşan seri hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Tasarımı ve özellikleri sızdırılan Huawei P30 hakkında ilginç bir detay ortaya çıktı.

Akıllı telefon piyasasında rekabet her geçen gün artıyor olsa da, iği konusunda destek oluyorlar. Zira, tüm parçaların tek bir marka tarafından üretilmesi mümkün değil. Bu kapsamda Huawei’nin yeni amiral gemi modelleri için en büyük rakibi olan Samsung’un kapısını çaldığı ortaya çıktı.

Huawei P30 serisinde ekran için Samsung tercih edildi!

En büyük rakibi diyoruz, zira Huawei’nin ana hedefi Samsung’u tahtından indirerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi haline gelmek. Tahmin edebileceğiniz gibi Samsung’un kapısının çalınma nedeni ekranlar.

Özellikle OLED ekranlar söz konusu olduğunda en büyük üretici konumunda olan Samsung, P30 serisinin ekranlarını üretecek. Bu durumu beklenmedik bir gelişme haline getiren detay ise Huawei’nin uzun süredir bu konuda LG ve BOE ile çalışıyor olması.

Raporda yer alan detaylar doğruysa P30 ve P30 Pro modellerinin ekranları Samsung tarafından üretilecek. Huawei cephesinden bu konuda herhangi bir açıklama gelmezken, tahminler şirketin tek bir kaynaktan tedarik yapmak yerine kendine alternatifler oluşturduğu yönünde.

Cevap bırakın