Huawei P30 Lite 64 GB : P30 Lite ailesinin ikinci nesil üyesi

0

Huawei bu sefer P30 Lite ’in ikinci sürümü ile karşımıza çıktı.  128 GByte’lık versiyon ile iyi bir başarı elde eden Huawei uygun fiyatlı 64 GByte’lık versiyonu ile karşımızda. Peki aralarındaki fark nedir?

Huawei P30 Lite 64 GByte’lık sürüme detaylıca baktığımızda, Telefonun oldukça şık, pürüzsüz ve parlak arka yüzeyi sayesinde bir mücevher havası taşıdığını söyleyebiliriz. Bu görünüşte önemli bir artı. Fakat bu tarz yüzeyler kısa süre sonra ne yazık ki kir ve parmak izi tutabiliyor. Ayrıca avuçta terlemelere de yol açabiliyor.

Huawei P30 Lite , P20 Lite ile kısaca karşılaştırmamız gerekirse, ön kısımdaki ekran çentiği küçülmüş ve damla çentik formunu almış. Ekran boyutu 6 inçin üstüne çıkmış ve bu kez arka tarafta 3 kamera yer alıyor.

6.15 inç IPS ekran

Huawei P30 Lite, 6.15 inç değerde IPS ekrana sahip. 1080 x 2312 çözünürlük sunan ekran, gayet iyi bir görüntü kalitesine sahip, aynı zamanda göz konforu modu da var ve en ufak dokunuşlarınıza hızlı cevaplar verebiliyor.

Ev yapımı Kirin 710 çipsetinin kullanıldığı bu üründe, 4 GByte bellek ve 64 GByte kapasite yer alıyor. Yaptığımız testlerde P30 Lite’ın genel olarak iyi bir performansı sergilediğini ve pek çok oyunu rahatlıkla oynayabildiğini gördük. Örneğin, Super Mario Run ve PUBG gibi oyunları rahatlıkla oynayabildik. Uygulamalar gayet hızlı açılıyor ve telefon da kasılmıyor. Bununla birlikte herhangi bir ısınma problemine de rastlamadık.

3’lü kamera sistemi

Telefonun en dikkat çekici tarafı ise, arka kısımdaki 3’lü kamera sisteminin yer alması. 24+8+2MP’den oluşan bu sistem sayesinde, özellikle iyi ışıklı ortamlarda detaylı fotoğraflar elde edebilirsiniz. İster normal çekin, ister 120 derecelik geniş açı ile çekin, isterseniz de 2X optik zoom özelliğini kullanın. Fotoğraf tutkunları için P30 Lite’ın güzel çözümleri var. Video kayıt kalitesi ise, fotoğraf kalitesiyle kıyaslandığında biraz zayıf kalmış.

Ön tarafa baktığımızda da damla çentik ortasında konumlandırılmış 32MP selfie kamerasını görüyoruz, ki onun da gün ışığında iyi bir performansı var. Düşük ışık koşullarında iki kameranın da kalitesinde düşüşler söz konusu.

Huawei’nin HiVision teknolojisi ve yapay zeka teknolojisini de barındıran kameralar, merak ettiklerinizi öğrenmeniz, internet alışverişleriniz ve hatta tercüme gibi konularda da yardımınıza koşuyor.

Sonuç

Huawei P30 Lite, 3340mAh kapasiteli bir pile sahip ve hızlı şarj desteği de sunuluyorr. Ürün, tek şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Güç tasarruf modunu aktifleştirdiğinizde ise, kullanım ömrünü biraz daha artırabiliyorsunuz.

Cihaz, ülkemizde uygun sayabileceğimiz bir fiyatla satılıyor. Unutmadan şunu da belirtmek isteriz. ABD ile yaşanan gerilim sonucu Huawei’nin geleceğinin ne olacağı herkes tarafından merak konusu. Böyle bir belirsizlikte yeni bir Huawei cihaz almak birçok kişiyi korkutabilir. Fakat Huawei önlemini aylar önce almış gibi görünüyor. Kullanıcısını kesinlikle yarı yolda bırakmayan Huawei, bu ürün ile de tüm beklentileri rahatlıkla karşılıyor.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın