Huawei, MWC 2018’de 20’den fazla yeni ürün tanıtacak

0

Huawei’nin “Küresel Endüstri Öngörüsü” (Global Industry Vision) göre, BİT ağlarının temelini oluşturduğu ve AI’nın olanaklı kıldığı 4. Sanayi Devrimi, dünyayı, tüm nesnelerin birbirine bağlı ve akıllı olacağı bir dünyaya götürüyor. Rapora göre, dijital dönüşüm pazarının 23 trilyon dolar değerine ulaşacağı öngörülüyor. Huawei, öngörülerinin detaylarını MWC’de gerçekleştireceği etkinlikler ile paylaşacak.

Kişisel akıllı cihazların sayısı 40 milyara ulaşacak

 

Raporda yer alan öngörülere göre, 2025 yılına kadar kişisel akıllı cihazların sayısının 40 milyara ulaşması bekleniyor. Raporda, akıllı cihaz kullanıcılarının yüzde 90’ının akıllı bir kişisel asistana sahip olacağı ve birçok evde bir robot bulunacağı belirtiliyor. Dünya genelinde, 2025 yılında 100 milyarlık bir bağlantı ağı kurulacağı ifade ediliyor. 100 milyarlık bağlantının yoğun olarak; kamu hizmetleri, ulaştırma, üretim, sağlık, tarım, finans sektörlerinde kullanılacağı ve bu sektörlerin dijitalleşmesine katkı sağlayacağı vurgulanıyor. Ayrıca raporda, 2025 yılı itibariyle kurumsal uygulamaların yüzde 85’inin buluta taşınacağı ve küresel şirketlerin yüzde 86’sının AI (Yapay zeka) kullanmaya başlayacaklarına dikkat çekiliyor.

Huawei, Ar-Ge’ye 3 milyar TL yatırım yapacak

Huawei Carrier BG Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Ryan Ding tarafından Ar-Ge bütçelerine dair bir de açıklama yapıldı. Ding, şu ifadeleri kullandı: “İşimizde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için önce dahili, ardından da harici olmak üzere mevcut kısıtlamaların ve sınırların ötesine geçmeliyiz. Tüm endüstrileri yetenek, bağlantı, iş, deneyim ve ortaklık alanlarında sınırları aşmaya ve daha iyi bir geleceği birlikte şekillendirmeye çağırıyoruz. Huawei olarak, 2018 yılında 5G için Ar-Ge’ye yaklaşık 3 milyar TL yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Cevap bırakın