Huawei Mate X’in kamera sayısı satışa çıkmadan çoğaldı

0

Yakın zamanda Huawei CEO’su Richard Yu’nun kişisel telefonu olarak ortaya çıkan Huawei Mate X katlanabilir telefon, tahminlere göre bu yıl eylül ayında tanıtılacak. Akıllı telefon henüz tanıtılmadan bazı değişiklerle gündeme geldi. Huawei Mate X kamera sayısı çoğaldı.

Huawei Mate X katlanabilir telefonda neler değişti?

Huawei Mate X kamera modülüne yeni bir sensör eklendi. ToF sensörünün eklendiği ortaya çıkan fotoğraflarda görülen katlanabilir akıllı telefonda ayrıca ikinci ekranı açmak için artık daha büyük bir düğme kullanılıyor. Bu da katlanmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca menteşe kısımlarında karbon fiber görünümlü malzeme de yapılan değişiklikler arasında yer alıyor.

Bu değişikliklerin, akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta önce ortaya çıkması şaşırtıcı olsa da söz konusu iyileştirmelerin Samsung Galaxy Fold hatalarından sonra başarılı olabileceğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi Galaxy Fold, satışa çıkmadan hemen önce ekran sorunlarıyla gündeme gelmiş ve çıkış tarihi ertelenmişti. Huawei‘nin yaptığı bu değişikliklerle benzer bir durum yaşamamaya dikkat ettiğini gösteriyor.

Yeni telefonlar geliyor

Çok da uzak olmayan bir gelecekte satışa çıkması beklenen bir diğer katlanabilir telefon ise Motorola Razr 2019. Bu modelin de alışık olduğumuz bir katlama tarzıyla karşımıza çıkacağı öngörülüyor. Ancak bu modelle ilgili de resmi bilgi henüz mevcut değil.

Huawei’nin Mate X ile birlikte gündeminde bir başka modelin daha bulunduğunu hatırlatalım. Çinli teknoloji devi bu yıl ekim ya da kasım aylarında satışa sunmayı planladığı Mate 30’un çalışmalarını da sürdürüyor.

Cevap bırakın