Huawei FreeBuds 3 : Aktif Gürültü Önleme özelliği ile fark yaratıyor

0

Huawei’in yeni Bluetooth kulaklığı Freebuds 3 aktif gürültü önleme teknolojisi sayesinde kendisini rakiplerinden farklılaştırıyor. Apple’ın Earpods’a rakip olan bu kulaklık inceleme altında.

Kablosuz, Bluetooth bağlantı aracılığıyla kullanılabilen Huawei FreeBuds 3 kulak içi kulaklıklar, hem aramalarınız hem de müzik deneyimleriniz için yeni yol arkadaşınız olmaya aday. Öyle ki bu ürün Aktif gürültü önleme teknolojisi sayesinde kullanıcıya çok farklı bir deneyim sunabiliyor. Bu teknoloji sayesinde rakiplerle kıyasla bir adım önde olan Huawei FreeBuds 3, fiyat/performans oranı ile de neredeyse rakipsiz.

Ergonomik tasarım

Freebuds 3, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Toplam üç parçadan oluşan bu kulaklık setinde her bir kulaklık yaklaşık 4.5 gram’lık bir ağırlığa sahip.  Üçüncü parça olan şarj ve taşıma kutusu ise 48 gram ağırlığı ile oldukça hafif olduğunu söylemeliyiz.

Daire tipi şarj kutusu, her türlü cebe çok rahat sığabilmesi için tasarlandı. Kolay açılıp kapanabilen bu kutu çantada ve hatta cebinizde bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz parlak bir yapıda. Benzer bir yapıda olan kulaklıklar şarj kutusunun yuvasına rahatlıkla yerleştirilebilir ve zahmetsizce çıkartılabiliyor. Yalnız kulaklıkların yüzeyleri çok pürüzsüz olduklarından dolayı  yağlı ve ıslak parmaklarınızla bu kulaklıkların zaman zaman kaydığını da söylemeliyiz.

Kulağa iyi oturuyor.

Buna karşın FreeBuds 3’te Dolphin Bionic isimli bir tasarım tercih edilmiş. Bunun avantajı bu kulaklıklarının kulağa daha iyi oturması ve bundan dolayı da sesleri daha iyi alabilmeniz.  Bu esasında çok önemli bir özellik. Çünkü benzer ürünler kulaklarda emanet gibi duruyordu ve kullanıcılar onları kaybedecekleri korkusu yaşıyorlardı. Freebuds 3 ‘de işte bu hisse kapılmıyorsunuz. Bu kulaklıklar kulağa gerçekten sağlam oturuyor ve kullanıcıya güvenli bir his veriyor.

Bluetooth 5.1 farkı

Bluetooth 5.1 teknolojisiyle gelen ürün, telefonla hemen eşleşiyor. Kutusunda şarj ettikten sonra telefonunuzun Bluetooth özelliğini açıp tarama yapmanız yeterli. Freebuds 3 hemen  görünüyor ve anında telefonla bağlanabiliyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik eş zamanlı çift kanal iletim teknolojisine sahip olması. Bu sayede, iki kulaklığa aynı anda aynı ses kalitesinde senkronize bir kalite sunulabiliyor. Öyle ki video izlerken ve oyun oynarken ses ve görüntü senkronizasyonuna bayılacaksınız.

Performans

Kirin A1 işlemcisine ve 14mm sürücülere sahip olan cihaz, başarılı bir performans sunuyor. Sesler gayet net ve müzik dinlemek, bir şeyler izlemek oldukça keyifli. Lakin bass’lar çok da derin değil. Yani kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Ama bundan da önemlisi gerçek zamanlı gürültü engelleme modunu aktifleştirebiliyor ve dış sesleri büyük ölçüde bastırabiliyor olmanız.

Freebuds 3

 Dış sesleri bastırma modu için sol kulaklığa iki kez dokunmak yeterli. Şarkılar arasında geçiş yapmak için de sağ kulaklığa iki kez dokunmak yeterli. Kulaklıkları çıkardığınızda da oynatma işlemi duruyor. Ne yazık ki bazen durmadığı da oluyor.

Freebuds 3

Google Glass’dan bildiğimiz dahili kemik ses sensörüne sahip olan Freebuds 3 telefon görüşmelerini benzer ürünlerle kıyasla daha da kaliteli yapabiliyor.  Karşı tarafın sesi gayet iyi geliyor ve arka plan sesleri de pek duymuyorsunuz. Bu önemli bir özellik. Çünkü dış ortamlarda rüzgar ve gürültü filtreleniyor ve ses kalitesinden feragat etmeden kesintisiz bir telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.

Freebuds 3

Sonuç

Freebuds 3 ile tek şarjda 4 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz. Kulaklıkları şarj kılıfıyla tekrar şarj ederek, toplamda 20 saatlik müzik dinleme keyfine varabiliyorsunuz. Bizim beğendiğimiz bir özellik ise kablosuz şarj pediyle şarj edebilir olması. Ayrıca yeni nesil Huawei telefonlarının ters şarj özelliğini kullanarak da şarj edilebilmesi.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın