Huawei de katlanabilir telefon üretiyor

0

Huawei, şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Mate 10 ve Mate 10 Pro cihazlarıyla, pazarda bir hayli iddialı olan şirket; şimdi de Samsung’un da üzerinde çalıştığını açıkladığı katlanabilir telefona yönelmiş durumda.

Huawei’den katlanabilir telefon geliyor!

Şirketin CEO’su Richard Yu, verdiği bir röportajda sadece Samsung ve LG’nin katlanabilir telefon üzerine çalışan şirketler olmadığını açığa çıkardı. Yu, halihazırda Huawei‘nin de bu tarzda bir akıllı telefon üretisnde çalıştığını söylerken şu anda çalışan bir prototip modelin de olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamaya göre katlanabilir telefonu ne yazık ki 2017 yılı içerisinde göremeyeceğiz. Ancak önümüzdeki yıl itibarıyla bu telefonun tanıtılması bekleniyor. Daha önce Samsung da katlanabilir telefonunu 2018 yılında görücüye çıkaracağını açıklamıştı. Huawei’nin beklemesindeki temel sebep ise daha iyi bir esnek ekran teknolojisini kullanmak istemesi. Şu anda iki ekrana sahip olduklarını ancak küçük bir boşluğu olduğunu söyleyen şirket, bunun iyi olmadığını ve daha iyisi olduğunda modeli çıkartacaklarını belirtiyor.

Son olarak şirketin geleceği ile ilgili de konuşan CEO, şirketi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmak için çalıştığını söylüyor.

Cevap bırakın