HTC One X9 tanıtımından önce göründü

0

htc-x9Önde gelen teknoloji şirketlerinden HTC adına 2015 yılı One serisine dair en son modellerin ardından yavaş yavaş kapanıyor. 2016 yılına ilişkin hedeflerin ise yüksek olduğu biliniyor. HTC CEO’su geleceğe dair motive edici açıklamaları ile tanınıyor ve bunun teknoloji dünyasında meydana getirdiği genel hava da gayet olumlu.

Akıllı telefon üreticinin daha önce çeşitli lisans kayıtlarında ortaya çıkan modellerinden birinin detaylı görüntüleri de ortaya çıktı. Söz konusu model One X9 ve daha tanıtılmadan gündeme gelen görsellerine bakılırsa HTC, son derece iddialı bir akıllı telefonla gelecek.

One M9’u andıran tasarımında özellikle arka kısmındaki kamera bölgesi önemli bir ayrım noktası durumunda. İnce bir gövde yapısı sunduğu görülen olası One X9’un ekranının altında fiziksel tuşları, yine ön yüzünde üst ve alt kısımlardaki tasarımsal detaylar dikkat çekiyor. Cihaza dair daha önce gündeme gelen teknoloji özellikleri ise şöyle sıralanabilir… htc-x9

HTC One X9’un 5.5 inç Full HD ekranla gelmesi bekleniyor. Cihazda 2.2 GHz saat hızına ulaşabilen octa-core işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi özelliklerinin yanı sıra arka ve ön kameralar 13MP/5MP şeklinde sıralanıyor. Android 5.0.2 ile geleceği belirtilen modelin 3000mAh pili bulunuyor.

Elbette bu özellikler daha önce ortaya çıkan çeşitli kaynaklara dayandırılıyor. HTC tarafından resmi bir açıklamanın henüz yapılmadığını belirtelim. One X9’un kısa süre içinde duyurulması bekleniyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın