HTC Desire hattına bir tablet dahil oluyor

0

Ekran_Resmi_2016-01-24_20_49_43

Son yıllarda akıllı telefon pazarının öne çıkan markaları arasında konumlanan HTC, görünüşe bakılırsa Desire adlı serisini tabletleri de kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor. Bu duruma ilişkin işaret, yayınlanmış bir HTC tabletinin GFXBench’ta ortaya çıkmasına dayanıyor. Söz konusu platformda cihazlar, performansları ekseninde test ediliyor. Peki ilgili HTC tabletin diğer detaylarında neler var?

Öncelikle testlere yansıyan tabletin model numarası IV5001-A. Modelin HTC Desire T7 adıyla duyurulma olasılığı yüksek. Tablet modeli hakkında HTC’den herhangi bir yalanlama gelmemesi de bunu destekliyor. Öte yandan ürünün ne zaman tanıtılacağı, hangi ülkelerde satışa çıkacağı gibi bilgiler henüz belirsizliğini koruyor. Ancak GFXBench, HTC’nin sonraki tablet modeline ilişkin teknik detayların bir kısmını net bir şekilde açığa çıkarıyor…

Buna göre tablet bilgisayar 6.9 inç ekrana sahip olacak. Ekran çözünürlüğü ise 720 x 1280 piksel, yani ortalama bir donanım ve dolayısıyla bütçe dostu fiyat etiketine sahip yeni bir tablet söz konusu. 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi, 1.3GHz’lik maksimum saat hızlarına ulaşabilen dört çekirdekli Spreadtrum SC8830 işlemci diğer öne çıkan özellikleri arasında.

Desire T7 ayrıca Android 5.0 Lollipop, Bluetooth ve Wi-Fi ile gelecek. 5 MP ana kamera ve ön kamera ise dikkat çeken bir diğer detayı. Ürünün gelişmekte olan ülkeler ve Asya pazarı için yapılandırıldığı düşünülüyor. Ne zaman tanıtılacağı sorusuna ise en makul yanıt Şubat ayının sonuna doğru İspanya’da düzenlenecek Mobile World Congress 2016 kapsamında duyurulabileceği yönünde. HTC, daha çok mobil teknolojiler odağındaki uluslararası fuarda bir sürpriz olmadığı taktirde 2016’daki en ileri seviye akıllı telefonu HTC One M10’u da tanıtacak.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın