Honor 20’nin ve Honor 20 Pro’nun kameraları iyileştirildi

0

Dün Honor 20S modeline 10 adet güzellik modu eklediğini duyuran Huawei, görselliğe verdiği önemi diğer cihazlarında da göstermek istiyor. Fotoğraf ve video çekimlerinde rakiplerinin hamlelerine güncellemeler vasıtasıyla karşılık veren teknoloji firması, yeni bir yazılım yayımladı. Yeni yazılımın detayları neler?

Honor 20 Pro kamera

Honor 20 ile Honor 20 Pro kamera konusunda iyileştirildi

İlgili cihazlara oldukça önemli yenilikler getiren bu güncelleme, ilk olarak Link Turbo sisteminde bazı iyileştirmeler yapıyor. Wi-Fi ile 4G teknolojisinin aynı anda kullanılmasını mümkün kılan Link Turbo, aynı zamanda bu ikilinin farklı amaçlar doğrultusunda da işlemler yapabilmesini sağlıyor.

Söz konusu olan teknolojilerin bir iş birliği içerisinde olmasını veya bu altyapıların birbirinden ayrı bir şekilde çalışmasını sağlayan özelliğin kapasitesi artırıldı. Buna göre Link Turbo artık büyük bir bant genişliği ve düşük gecikme süresi aracılığı ile akıcı bir internet deneyimi yaşatmak adına hızlandırılabiliyor.

Honor 20 kamera

Ayrıca Honor 20 ve Honor 20 Pro’nun kameralarını da güçlendiren güncelleme, çekim kalitesinin artması için bundan böyle HDR özelliğinin aktif edilmesine ön ayak olacak. Anlamı yüksek dinamik aralığı olan HDR, bir fotoğraf yerine üç fotoğraf çektiriyor ve çekilen fotoğrafların aydınlık ve karanlık yerlerini düzenliyor.

Yüksek dinamik aralık özelliği ile çekilen fotoğraflar, daha doğal ve daha parlak görüntülerin elde edilmesinde önemli bir rol oynuyor. Özellikle düşük ışık sıkıntıları ve arka ışık problemleri ile boğuşan kameralar, HDR sayesinde bu sorunlardan kurtuluyor. Buna ek olarak FlyPods Pro kulaklığı da ses tanıma işlevi kazandı.

Ses tanıma fonksiyonuna kavuşan FlyPods Pro, bir kullanıcının kendi ses tonunu kullanarak ödeme arayüzünü açmasına olanak tanıyor. Son olarak güvenlik problemlerine de el atan Huawei, bazı anlarda çalışmayan parmak izi korumasının sorununu da ortadan kaldırdı.

Sizce Honor 20 ile Honor 20 Pro kamera performansı açısından nasıl?

Cevap bırakın