Her bütçe için en iyi kablosuz kulaklıklar

0

Değişen günlük rutinlerin içine bir de hızlı yaşam döngüsü girdiğinde yolda geçirilen uzun zamanların da iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Kimi zaman toplu taşıma yolculuklarında dizi veya film izlemek güzel bir çözüm iken, aynı zamanda bir nevi radyo programlarının yerine geçen podcast’leri dinlemek yolculuğu keyifli hale getirebiliyor. Ancak bu saydığımız aktiviteleri yaparken seçtiğiniz kulaklıklar oldukça önemli. Bir kulaklıktan beklentiniz nedir? Uzun ve rahat kullanım, birbirine dolanmaması ya da iyi bir ses kalitesi. En iyi kablosuz kulaklıklar yazımızda size birçok alternatif sunuyoruz.

Kablosuz kulaklıklarda beklentilerimizin neredeyse tamamı karşılanıyor. Peki bu pazarı domine edenlerden en iyi kablosuz kulakiçi kulaklıklar hangileri?

Akıllı telefon pazarının altını üstünü getirenlerden en iyi ses sistemlerini üreten markalara kadar derlediğimiz bu kulaklıklar listesinde her bütçeden kişiye hitap eden, en iyi kablosuz kulakiçi kulaklıkları listeledik.

Apple AirPods

Kulakiçi kablosuz kulaklıklar denildiğinde akla ilk Apple’ın AirPods’ları geliyor. Kablosuz olan kulaklık, şık kutusuyla kolayca şarj oluyor. AirPods, tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi sunuyorken, 1 ve 3 saate kadar konuşma süresi sunuyor. Bu ise oldukça iyi bir rakam. Kolay şarj etme imkanı sunan

Apple Airpods, kullanıcılara kutusunda 15 dakika şarj ederek ekstra 3 saat dinleme süresi sağlıyor. Airpods’un en önemli özelliğine baktığımızda, Apple ürünleriyle kolay bağlantı kurmasının yanında elbette yapay zeka destekli sensörleriyle kulaktan çıkarıldığında otomatik olarak kendini durdurması yer alıyor.

Marshall Minör 2

Ses sistemleri ve hoparlörleri ile adından söz ettiren ünlü İngiliz şirketi Marshall, ülkemizde de sevilen kulaklıklar satıyor. Marshall adını daha çok kulaküstü kulaklıklarda görüyor olsak da aynı başarıyı kulakiçi kulaklıklarında da görüyoruz.

Şık ve premium görüntüsünün ardında Bluetooth 5.0 aptX teknolojisi ile donatılan Minör 2, kulaklıktan 30 metre uzağa kadar herhangi bir cihazdan Bluetooth ile müzik çalabilirsiniz. 12 saate kadar pil ömrü sunan kulaklığın, 20 dakikalık şarj özelliği sayesinde 2 saate kadar kesintisiz müzik dinlenebiliyor.

Samsung Galaxy Buds

Apple’ın AirPods’larına rakip olarak çıkarılan Galaxy Buds kulaklıklar, Android tarafta oldukça seviliyor. Android taraf dediğimize bakmayın zira AirPods’un aksine, Galaxy Buds iPhone’larla da oldukça iyi çalışıyor.

SmartThings aracılığıyla cihazlarla çok hızlı bir şekilde bağlantı kuran kulaklıklar, şık ve sade tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Yine AirPods gibi kutusuyla şarj olan kulaklıkların kolay ve güvenli bir şekilde şarj olacağını belirtelim. Kompakt bir tasarıma sahip olan Galaxy Buds, siyah, sarı ve beyaz renkleriyle kullanıcıları sunuluyor.

Jabra Elite 25E

Birçok markaya göre daha uygun kulaklıklarıyla karşımıza çıkan Jabra, Elite 25E ile uygun fiyata karşılık iyi deneyim bekleyenlerin tercihi olacak gibi duruyor. Diğerlerine kıyasla 17 saat kullanım sunan Jabra Elite 25E, USB şarj kablosuyla beraber geliyor. Minik bir kablo bağlantısıyla sağ ve sol başlıkları birbirine bağlayan kulaklık tasarımının yanında tek renk seçeneği siyah ile sunulan ürün, maalesef suya karşı dayanıklı değil.

SONY WI C310

Bir zamanların en iyi müzik destekli cep telefonlarını üreten Sony, kulaklıklar ve telefonların hoparlörleri konusunda zaten iddialı. Ancak Sony WI C310, kulakiçi ve kablosuz kulaklar arasında hem iyi performansa sahip hem de uygun fiyatıyla kullanıcı dostu diyebiliriz. 15 saat pil ömrü sunan kulaklık, 3 saat içinde tam dolum yapabiliyor. USB kablo ile şarj olan Sony WI C310, farklı renk seçenekleriyle birçok kişiye hitap ediyor.

JBL T110BT

JBL markasını Türkiye’de birkaç yıldır sık sık görmeye başladık. Amerikalı JBL, uygun fiyat ve yüksek performans ürünleri arasında yer alıyor. JBL kablosuz kulaküstü kulaklıklarının da çok sevildiğini biliyoruz ancak, kulakiçi kulaklıklarıyla da adından söz ettiriyor.

Uygun fiyatına oranla 6 saatlik bir pil kapasitesine sahip kulaklık, kesintisiz müzik keyfini sunarken aynı zamanda iyi bir mikrofon ile geliyor. Ayrıca cihazın 2 saat gibi kısa bir sürede tam kapasite şarj olabilmesi sayesinde cihazınızı kısa süre içinde tekrar kullanabilirsiniz. JBL Pure Bass ses özelliği sayesinde dinlediğiniz çalma listesinde daha iyi ve kaliteli baslara ulaşabilirsiniz.

Kulaklık 10 metreye kadar her yerden sese erişebilirsiniz. Menzili biraz düşük olsa da yine de kendi kulvarındaki diğer kulaklıklardan çok daha iyi bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın