Google Hire ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2017-04-18_10_00_40

İnsan kaynakları hizmeti Google Hire yakında kullanıma sunulacak. Peki nedir, Google, neden böyle bir hizmet geliştirmeye ihtiyaç duydu? İşte yanıtlar…

Google’ın birçok alanda çeşitli ‘denemeler’ yaptığı, birçok yazılım ve servis (web sitesi, mobil uygulama vb üzerinden) geliştirerek bunlar üzerinde kimi zaman uzun yıllar boyunca devam eden çalışmalar yürüttüğü biliniyor. En nihayetinde ise kamuoyu, sürprizlerle dolu bir teknoloji şirketi ile karşı karşıya. Bu noktada yeni sürprizin Google Hire olduğunu belirtmek yanlış olmaz…

Google Hire, bir işe alım hizmeti şeklinde özetlenebilir. Yine basit bir örnekle LinkedIn’e benzer bir yapı sunması kuvvetle muhtemel. Resmi olarak duyurusu gerçekleştirilmeyen hizmet, anlaşmalı şirketlerdeki iş ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik imkanlar vaat edecek. Bu yönde (iş dünyası) atılan ilginç bir adım olduğuna şüphe yok.

LinkedIn’e rakip mi geliyor?

Şirketin Indeed, LinkedIn gibi popüler iş odaklı sistemlere rakip olmak için geliştirdiği Hire, 2015 yılında satın alınan Bepob bünyesindeki çalışanlar tarafından geliştiriliyor.

Google Hire’ın işbirliği yaptığı ilk markalar arasında DramaFever, Medisas, SingleHop, CoreOS ile Poynt’un olduğu ortaya çıkan bilgiler arasında. Şu an için hire.withgoogle.com üzerinden erişim sağlanabilen Google Hire’a üye olmak ve servisi kullanmak ise şu an için mümkün değil. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte söz konusu servisin önümüzdeki aylarda resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Cevap bırakın