Google Dökümanlar’a kelime sayacı özelliği geldi

0

İçerik üreticilerinin en çok kullandığı metin düzenleme aracı olan Microsoft Word uygulamasına göre sunduğu çevrimiçi özelliği nedeniyle tercih edilen Google Dökümanlar’ın işlevselliği daha da artıyor.

Metin editörü kullanan kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu özelliklerden birisi olan kelime sayacı artık Google Dökümanlar’da da kullanılabilecek.

Özellikle içerik üreticilerinin büyük bir ihtiyaç duyduğu kelime sayacı özelliği Google Dökümanlar‘da ekranın sol alt ekranında görülebilecek.

Online olması nedeniyle büyük bir ihtiyacı gideren Google Dokümanlar eklenen yeni özellikler uygulamanın güncel halinde kullanabilecek.

Google Dökümanlar’da işlevsellik artıyor

İçerik üreticilerinin en çok kullandığı metin düzenleme aracı olan Microsoft Word uygulamasına göre sunduğu çevrimiçi özelliği nedeniyle tercih edilen Google Dökümanlar işlevselliği daha da artıyor. Kullanışlı yapısı ve dökümanlara istenilen yerden kolay bir şekilde ulaşabilme imkanı sağlamasıyla sevilen Google Dökümanlar özelliklerine bir yenisi ekleniyor. Daha önce menü içerisinde gömülü olan kelime sayacı artık uygulamanın sol alt tarafında görülebilecek. Sayaç yazım süresince kullanılan kelime sayısını anlık olarak gösterecek. Ayrıca yeni özellik sayesinde seçtiğiniz paragrafın kaç kelimeden oluştuğunu da görebileceksiniz.

Google Dökümanlar’da kelime sayacı özelliğini aktif etmek için araçlar menüsünden “Yazarken kelime sayısını göster” seçeneğini aktif hale getirmek yeterli.

Cevap bırakın