Galaxy A22 4G performans testlerinde görüldü! İşte özellikler

0

Samsung’un yakın zamanda piyasaya süreceği Galaxy A22 4G modeli, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken bu kez de Geekbench testlerinde görüldü.

Orta segment telefonlarıyla geniş bir kitle yakalayan Samsung, yakında bu aileye 4G ve 5G’li yeni Galaxy A22 modelini ekleyecek. Cihaz hakkında sızıntılar dur durak bilmiyor. Her geçen gün farklı bir ayrıntısı ile karşımıza çıkan A22, bu kez de Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Galaxy A22 iki farklı versiyona sahip olacak. Bunlardan biri 4G ile desteklenirken, diğeri ise 5G ile desteklenecek. İşte Geekbench’te ortaya çıkan model de 4G’li versiyonunun özelliklerini gösteriyor.

Galaxy A22 4G özellikleriyle Geekbench testlerinde görüldü

Daha önce Galaxy A22 5G, SM-A226B ile FCC sertifika sitesinde ortaya çıkmıştı. Bunun ardından 4G’li versiyonda SM-A225F model numarasıyla Geekbench testlerinde temel özellikleriyle görüldü.

Geekbench listesinin verilerine göre Galaxy A22 4G, MT6769V/CT model numarasına sahip olan Helio G80 yonga setinden güç alacak. Bu yonga seti MediaTek tarafından uygun telefonlar için geliştirildi.

İşlemcinin yanı sıra 4G’li Galaxy A22, 6 GB RAM  ile desteklenecek ve kutudan da direkt olarak Android 11 işletim sistemiyle çıkacak. Ne yazık ki Geekbench listesi daha fazla bilgi vermiyor. Ancak önceki raporlardan yola çıkarak cihazın diğer özelliklerine de kısaca değinelim.

Daha önce FCC sertifika sitesinde görülen A22 4G’nin, 15W şarj ile geleceği resmi olarak onaylandı. Öte yandan ortaya çıkan render görüntülerinde de cihazın üçlü kameraya sahip olacağı sızdırıldı. Ancak 5G’li modelde bu modül dörtlü kameraya ev sahipliği yapacak.

Genel olarak 4G ve 5G’li modeller birkaç ufak değişiklik dışında birbirine benzer olacak. Tek fark muhtemelen kamera ve işlemci tarafında olacaktır.

Cevap bırakın