Fotoğraf yarışması PhotoMaraton dördüncü kez İstanbul’daydı

0

İstanbul, dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve sokak fotoğrafçılığının en popüler organizasyonları arasında gösterilen PhotoMaraton’a bu yıl 4. kez ev sahipliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleri ve Canon’un ana sponsorluğunda Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından hayata geçirilen fotoğraf şöleni sabah saat 9’da Tarihi Sirkeci Garı’nda kayıt alımlarıyla başladı.

Amatör ve profesyonel binden fazla fotoğraf-severi buluşturan dev organizasyon, hafızalara kazınacak görüntülere sahne oldu. Etkinlikte İBB Bando Takımı, Mehter Takımı ve Oda Orkestrası da performanslarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Fotoğraf meraklıları, tüm gün süren etkinlikte sabahtan başlayarak Sirkeci – Beyazıt – Tünel (Beyoğlu) rotasında belirlenen temalar çerçevesinde fotoğraflarını çekerek yarışmaya katıldı.

Yarışmanın kazananları, etkinlik ana sponsoru Canon tarafından ödüllendiriliyor. Sonuçların Aralık ayında düzenlenecek bir törenle ilan edilmesi planlanıyor.

Dijital kategoride 9 temadan 9 fotoğrafın ödüllendirileceği yarışmada 9 tema birincisi arasından seçilecek PhotoMaraton İstanbul 2021 Genel Birincisine Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit hediye ediliyor. Diğer 8 tema birincisine 1’er adet Canon EOS M50 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit hediye ediliyor.

PhotoMaraton tüm dünyada 90’dan fazla ülkede düzenleniyor

1984 yılından beri dünyanın 90’dan fazla ülkesinde düzenlenen uluslararası sokak fotoğrafçılığı yarışması PhotoMaraton, 2018 yılından beri Türkiye’de her sene giderek artan bir katılımla düzenlenmeye devam ediyor. Bugüne kadar toplam 5000’den fazla kişinin katıldığı etkinlik müzikler, danslar ve performans gösterileriyle bir panayır havasında geçiyor.

Cevap bırakın