Fossil Gen 6 Touchscreen ile tanışın

0

Fossil, Wear OS işletim sistemine sahip Sonbahar 2021 akıllı saat serisi hakkında detaylar netlik kazanıyor. Gen 6 Touchscreen olarak adlandırılan bu seri hakkındaki ayrıntılar bir bir açıklanmaya başladı.

Farklı boyut ve stillerde gelecek olan Gen 6 saatlerinin bazı versiyonları Michael Kors markası altında satışa sunulacak.

Yurt dışında ön siparişe açılan saatlerin en düşük fiyatı 299 Amerikan doları. Fossil tarafından LTE bağlantıyı destekleyen saatler sunulması şimdilik uzak bir ihtimal.

Wear OS 3 derken, son model Samsung Galaxy Watch’larda çalışan Wear OS 3’ü kastetmiyoruz. Bunlar Wear OS 2 yazılımı yüklenmiş olarak sunulacak.

Fossil önümüzdeki yıl Gen 6 akıllı saatlerde Wear OS 3 yükseltmesi yayınlayacağını ifade ediyor. Ancak bu, 2022’nin hangi ayında olacak, henüz belli değil.

Bununla beraber Google, 2022 sonlarına kadar Wear OS 2 saatlerine yönelik güncelleme olmayacağını belirtmişti. Hem söz konusu güncellemelerin yükseltme olarak değil sıfırdan kurulum şeklinde gerçekleştirileceğini dile getirmişti.

Fossil’in Gen 6’ları bir müddet daha eski yazılımlarla çalışacak. Fakat şirket eski nesil modellerden elini çekmiş değil. Bu modelleri yeni teknolojiyle buluşturmak adına çalışmayı sürdürüyor.

Örneğin akıllı saate SpO2 sensörü ekleniyor. Diğer taraftan saatlerin ‘yükseltilmiş kalp atış hızı sensörü’ ve ‘gelişmiş sinyal doğruluğu’ gibi özelliklere sahip olduğu söyleniyor.

Snapdragon Wear 4100+ kullanılan ilk akıllı saat: Fossil Gen 6

İddiaya göre Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ işlemci ilk defa Fossil Gen 6’da kullanılacak. Bu teknolojiye daha önce hiçbir akıllı saat modelinde yer verilmedi. 4100 +; daha hızlı şarj, daha verimli güç tüketimi ve daha yüksek hız gibi avantajlar vaad ediyor.

Cevap bırakın