Fitbit’in sonraki akıllı saati göründü

0

Fitbit, giyilebilir teknoloji alanında tanınmış üreticilerden biri ve ülkemizde de ilgi gören markalar arasında yer alıyor. Şirketin özellikle akıllı bileklikleri ile tanındığı biliniyor, ancak fitness odaklı akıllı saat modelleri de mevcut. Diğer yandan uzun süredir yeni bir model tanıtmadığı da dikkatlerden kaçmıyor. Yeni bir iddia ise söz konusu ‘sonraki’ akıllı saate dair bazı olasılıklar içeriyor.

Giyilebilir teknolojiler odağındaki tanınmış internet platformu Wareable, Fitbit’in sonraki modeline ait olduğu öne sürülen bazı görselleri yayınladı. Görseller, tasarım aşamasındayken basına sızdırılmış gibi görünüyor.

Söz konusu görsellerde akıllı saatin üç farklı renk şemasına sahip olduğu görülüyor. Gümüş, roze altın ve koyu gri.

Görüntülerden yola çıkıldığında, ürünün kandaki oksijen seviyesini ölçebilen kızılötesi sensörlere sahip olduğu ve üzerinde de üç adet butonla geldiği açık. Daha önce Fitbit CEO’su James Park tarafından yapılan açıklamada sonraki akıllı saat modellerinin GPS, 50 metreye kadar suya dayanıklılık ve uzun pil ömrü gibi özellikleri bulunacağı kaydedilmişti.

Öte yandan küresel teknoloji çevreleri, yayınlanan görüntülerden yola çıkarak, cihazın olası tasarıma dair genellikle olumlu olmayan yorumlarda bulundular.

Bakalım tanınmış giyilebilir teknoloji üreticisi, akıllı saati ile dikkatleri üzerine çekebilecek mi?

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın