FIFA 18’de 700’den fazla takım yer alacak

0

FIFA 18, yılın merakla beklenen video oyunlarından. Öncelikle köklü geçmişi, özellikle son yıllarda katettiği yol ve belirli bir seviyede ama önemli düzenlemelerle kendini yenileyen yapısıyla Türkiye’deki oyun meraklıları için de vazgeçilmezler arasında. Bu önemli spor oyunu için geri sayım da büyük bir hızla devam ediyor, 29 Eylül 2017’de satışa sunulacak ve muhtemelen ülkemizde birkaç ay boyunca en çok satan oyunlardan biri olacak…

FIFA 18’in dikkat çeken birçok özelliğe sahip olacağı biliniyor. Bunlar arasında lisanslı futbol kulübü sayısının fazlalılığı ise öne çıkanlar arasında konumlanıyor. FIFA 18’de yer alacak lisanslı takım sayısının 700’den fazla olacağı kaydediliyor. Bu kulüpler arasında Süper Lig’de yer alan 18 takım da bulunuyor. Bu noktada Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi taraftar sayısı daha fazla takımlara ek olarak diğer futbol kulüplerinin de tercih edilebilmesi önemli bir ayrıntı durumunda yer alıyor.

FIFA 18’de ayrıca 30’dan fazla lisanslı lig bulunuyor. Elbette milli takımlar da cabası…

İlginç detay FIFA 18’in en önemli rakibi PES 2018’de lisanslı Türk kulübü sayısının 3 olması, Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş dışında kulüp yer almıyor. Ancak PES 2018’in de yılın en önemli futbol oyunlarından biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın