Facebook yorumlarına GIF’ler de ekleniyor

0

facebook

Sosyal medyanın son dönemde ciddi bir yenilik hareketine sahne olduğu tartışılmaz bir durum. Instagram’dan Twitter’a tüm sosyal ağların kullanıcılarını daha fazla çekmek için özelliklerini güncellediği, yenilikler sunduğu görülüyor. Facebook da bu yönde ciddi atılım içinde olan platformlar arasında yer alıyor.

Popüler sosyal medya platformunun paylaşımlara yönelik yorum kısmının yoğun ilgi gördüğü biliniyor. Bu kısımda uzun süredir önemli bir güncelleme yayınlamayan Facebook, eksikliği fark etmiş olacak ki yeni bir hamlede bulundu…

Tüm kullanıcıların göremediği yeni özellik, yorum yaparken GIF göndermeye de olanak tanıyor. Test süreci kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinde devam eden GIF’li yorumların kısa süre içinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yorumlarda hareketli GIF dönemi başlıyor

Temelde yorumların altına GIF göndermek şeklinde özetlenebilen özellik, platformunun bu kısmındaki hareketliliği pozitif seyirde artıracağa benziyor. Sadece yazarak ve görsel paylaşılarak yorumlara katılabilme dönemi de sona erecek, GIF’lerin yeni bir trend yaratıp yaratmayacağı bilinmese de yoğun ilgi görebileceği kaydediliyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan yenilik ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın