En iyi kablosuz elektrikli süpürgeler!

0

Teknoloji her gün gelişiyor. Ev teknolojilerinde ise yaşanan gelişme gerçekten de şaşırtabiliyor. Yerleri süpürmeye yarayan minik yuvarlak robotlar ya da IoT sistemleriyle birbirine bağlanabilen elektronik cihazlar artık bize farklı bile gelmiyor. Ancak yine de ev temizliğinde en büyük yardımcılarımız olan elektrikli süpürgeleri nasıl seçeceğimizi bilmiyor ve sınıflandırma konusunda problem yaşıyoruz. Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirlememiz ve ona göre hangi elektrikli süpürgeyi alacağımızı seçmemiz gerekiyor. Burada artık kablosuz elektrikli süpürgeler karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazımızda en iyi kablosuz elektrikli süpürgeler hangileri yakından bakıyoruz.

Elektrikli süpürgeleri kablolu ve kablosuz olarak sınıflandırmak en doğrusu. Zira kablosuz elektrikli süpürgelerin kolay kullanımı en önemli özelliği olarak öne çıkıyor. Peki kablosuz süpürgelerde nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle, kablosuz süpürgelerin en büyük avantajı süpürme işini yaparken kablo derdini ortadan kaldırması diyebiliriz.

Bir odadan diğerine geçerken birbirine dolanmayan kablolar işinizin daha kısa sürede bitmesini sağlıyor. Bunun yanında, zaman ve enerji tasarrufu da sağlıyor. Çünkü sürekli prizde takılı olmayan cihaz ve tek sefer doldurulan şarjlar ile birkaç seferlik süpürme işini halletmenizi sağlıyor.

Kablolu süpürgelere oranla daha hafif olan kablosuz elektrikli süpürgeler, HEPA filtresi sayesinde daha hijyenik bir temizlik yapılmasını sağlıyor. Yerden tasarruf sağlayan modelleri seçtiğiniz takdirde de hem enerjiden tasarruf ediyor, hem kablo derdinden kurtuluyor, hem de kolay bir şekilde evinizin herhangi bir köşesinde süpürgenizi muhafaza edebiliyorsunuz.

Biz bu yazımızda sizlere kablosuz olarak sunulan elektrikli süpürgelerin bir listesini yapıyor olacağız, gelin kısaca hangi kablosuz süpürgeleri almalısınız bir bakalım.

ROWENTA RH6545WH Air Force Light Kablosuz Dikey Elektrikli Süpürge

Rowenta ev yaşam ürünlerinde tanıdık simalardan. Kablosuz dikey elektrikli süpürgesi Air Force Light ile karşımıza çıkan Rowenta’nın bu ürünü, diğer kablosuz elektrikli süpürgelere göre çok daha hesaplı. Evinizde kablosuz deneyimini iyi bir performans ve uygun bir fiyat ile denemek istiyorsanız elinizin gitmesi gereken bir ürün olan Rowenta Air Force’un teknik özellikleri şu şekilde:

Toz haznesi silikon ve çıkartılabilir olarak sunulan bu süpürgenin, maksimum gücü 14.4 W olarak karşımıza çıkıyor. Yıkanabilir filtre sistemi sayesinde hijyeni korumanızı sağlayan Rowenta Air Force, tek şarj ile yarım saat boyunca tam güç çalışmayı vadediyor. 5 saat içinde şarj olan ürün, yüksek seviyede temizlik performansı sağlıyor. POWER LIGHT emici yer başlığı ve ulaşılması zor alanları daha kolay görmenizi sağlamak için LED ışıklar ile donatılmıştığı için bir avantaj da kazanmış oluyorsunuz. Gelelim fiyat etiketine, 899 TL’ye satılan ürünün yalnızca siyah renk seçeneği bulunuyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

PHILIPS FC6823/01 SPEEDPRO MAX Kablosuz Şarjlı Dik Süpürge

Başarılı kulaklık, traş makinesi ve diş fırçalarıyla tanıdığımız Philips’in kablosuz elektrikli süpürge modeli olan SPEEDPRO MAX, farklı bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Şık bir tasarım ve başarılı bir performans bekliyorsanız tercih etmeniz gereken bir model olan SPEEDPRO MAX, maksimum gücünü 25.2 W olarak konumlandırılıyor.

Powercyclone 8 filtresine sahip süpürgenin, 360 derece çekim gücü ile ileri ve geri hareket ederken her geçişte daha fazla toz topladığını ve zor köşeleri bile hareket edebilen başlığı ile kolaylıkla temizlediğinin altını çizelim. Geleneksel süpürgelerden biraz daha farklı olarak, klasik ayak hareketini yapmak zorunda kalmayacağınız bu model, hem sert zeminleri hem halıları daha kısa sürede, daha etkili bir şekilde süpürmeyi sağlıyor. Tek şarj ile 65 dakika süpürmeyi sağlayan süpürge, 2’si 1 arada özelliği ile hem kablosuz güçlü bir süpürge hem de haznesinden çıkartıldığında ise minik bir el süpürgesi olabiliyor. Fiyat etiketine gelecek olursak, 2.799 TL’ye satın alınabiliyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

DYSON V8 Absolute 115 W Emiş Gücü Dikey Şarjlı Süpürge

Premium elektrikli süpürge denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Dyson, güçlü yapısıyla ve kalitesiyle birçok kişinin en çok tercih ettiği elektronikleri sunuyor. Listemizde yer alan Dyson V8 Absolute, güçlü özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Şık tasarımı ve düşük ağırlık sunmasıyla karşımıza çıkan Dyson, yüksek emiş gücü ile elektrikli süpürgeler içinde en başarılı markalar arasında yer alıyor. Kendine has özellikleri bünyesinde barındıran modelin, Direct-drive temizlik başlığı, Soft roller temizlik başlığı, Dyson V8 Absolute kablosuz elektrikli süpürgede kullanılan yeni lityum iyon pil, 40 dakikaya kadar sürekli emiş gücü sunmasıyla adından söz ettiriyor.

HEPA filtresiyle sunulan modelin yüksek emiş gücü, 115W ile kirleri ve en ufak parçalardan bile kurtulmanızı sağlıyor. Tüm yüzey türleri için sunulan bu model, derinlemesine halı temizliği yapmanızı sağlarken, alerjenleri de bünseyinde hapsediyor. Bunu yaparken de dışarıya temiz hava veriyor. Evcil hayvan beslenen evler için ek aparatlar sunan Dyson, 40 dakikaya kadar sabit güçte çekim yaparak, tasarruf etmenize de sağlıyor. Fiyat etiketininse, 3.199 TL olduğunu görüyoruz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

ROWENTA Air Force Flex 560 RH9471 Kablosuz Dikey Süpürge

Rowenta’nın listenin başında yer verdiğimiz modelinden daha performanslı olan bu kablosuz elektrikli süpürgesinin mottosu ’’Hiç kimsenin ulaşamadığı yerlere ulaşan temizlik performansı!’’ olarak tanımlanıyor. Daha fazla toz toplamak için dizayn edilmiş olan bu ürünün, yüksek teknoloji ile donatıldığını ve esnek yapısı sayesinde mobilyaların altı gibi daha dar alanlarda oldukça başarılı olduğunu belirtelim. 100 Watt ile karşımıza çıkan bu ürünün mükemmel sonuçlar için yeni eklenen dijital motor siklonik teknolojisine sahip.

Her köşeye ulaşan manevra kabiliyeti ile birlikte mobilyaları ya da masaları artık çekmek zorunda kalmayacaksınız. El süpürgesi standart ayarında 35 dakika boyunca çalışabilen lityum-iyon pil teknolojisine sahip. Özel LED başlığı ile karanlık yüzeylerde de temizlik yapılmasını sağlıyor. Ancak bu ürünü öne çıkartan bir diğer özelliği evcil hayvan sahiplerine özel aksesuarlara sahip olması diyebiliriz. Derin temizlik ve tüy toplama için ideal mini turbo başlık ve tüm köşelere ulaşabilmek için XL esnek mobilya aparatına sahip olan Rowenta Air Force Flex, aynı zamanda koltuk apatına, mobilya üstü erişim için özel bir aparata ve 2 aksesuar saklama alanına sahip. Şarj ünitesi ise duvara monte edilmesiyle kolayca sağlanıyor. Hafif ve sessiz çalışan bu ürünün fiyat etiketi, 3.839 TL olduğunu görüyoruz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın